AKTUALIZACE 5.2.2021                       Andrej Babiš ml. se "našel".

 😎 

info zde:

https://co-je-s-andrejem-babisem-mladsim.webnode.cz/andrej-se-nasel/<br>
Podnět Výboru OSN pro násilná zmizení ve věci Andreje Babiše ml. 

(+ příloha 1, 2)

Andrej Babiš junior poslal v r. 2017 email deníku Blesk:

Květen 2017 - situace mezi vztahem pečovatel (Protopopov), pacient (já) a doktorkou - která cení zuby, když je konfrontována (Protopopová), je tak neúnosná, že jsem schopen vidět z téhle časové dálky svůj vlastní hrob/ invalidní židli nebo minimálně zdravotní problémy. Nechci brát léky... 


 
Úřad vysokého komisaře pro lidská práva OSN 

Výbor pro nucená zmizení

p. Mohammed Ayat, předseda

Ženeva, Švýcarsko


Kopie:

- Prezidentu Interpolu Kim Jong-yang

- Viceprezidentce Interpolu pro Evropu Šárce Havránkové

Velvyslanci Švýcarské konfederace v ČR Dominiku Furglerovi

- členům Parlamentu a Senátu ČR

- členům Evropského parlamentu

- spolek Milion Chvilek

českým i zahraničním médiím, veřejným činitelům a organizacím

                                                                                                                                                                       6.2.2020

                                                                                                                            (anglická verze odeslána 4.3.2020) 

Vážení,

dle Mezinárodní úmluvy na ochranu všech osob před nuceným zmizením, která pro Českou republiku vstoupila v platnost dne 10.3.2017, se na Vás jakožto český občan obracím s prosbou o pomoc ve věci zmizení Andreje Babiše mladšího, nar. 1983, dle dostupných informací švýcarského občana.

Obávám se o osud Andreje Babiše ml., syna současného českého předsedy vlády Andreje Babiše. Existuje důvodné podezření, že Andrej junior může být organizovanou skupinou držen proti své vůli na blíže neurčeném místě, ohrožen na zdraví i na životě vlivem nežádoucích léků či drog. Je možné, že to samé se týká jeho matky MUDr. Beatrice Babišové, a to v důsledku zlovolného jednání Andreje Babiše staršího, kolem kterého existuje propletenec kriminálních vztahů včetně nevyjasněných úmrtí. Pamatujeme i precedens z porevoluční doby a Babišova podnikatelsko-politického okolí, únos syna slovenského ex-prezidenta Kováče do Rakouska a tragédie dalších osob okolo případu, (dodnes neobjasněno). Nejsou zprávy o tom, zda junior vůbec žije. A nevylučuji, že by se třeba taky jednou mohlo oznámit, že "spáchal sebevraždu".

Poslední známý kontakt s ním byl učiněn 15.11.2018 prostřednictvím emailové korespondence novináři webového portálu seznam.cz, kterým se ho po dlouhodobém úsilí podařilo několik dní předtím vypátrat ve Švýcarsku a natočit s ním rozhovor. 

Andrej Babiš ml. popsal mimo jiné závažné okolnosti dle jeho slov nuceného pobytu na okupovaném Krymu v r. 2017 a marné pokusy spojit se s českou policií - ta později jeho oznámení o únosu uzavřela bez toho, aby ho osobně kontaktovala. Vyjádřil se v tom smyslu, že jeho zmizení si přál otec kvůli případu Čapí hnízdo, ve kterém figurovali oba dva jako obvinění, že byl 2,5 roku nedobrovolně držen pod plnou kontrolou ruského státního příslušníka Petra Protopopova, který mu měl i injekčně aplikovat léky na doporučení lékařky Dity Protopopové (manželky jeho "opatrovatele", která jako jediná u něj určila diagnózu "schizofrenie" a pak začala postupovat po kariérním žebříčku, za Babišovo hnutí ANO neúspěšně kandidovala i do Parlamentu), a že do Švýcarska se mu podařilo utéct od Protopopova autobusem ze Slovenska.

Rovněž opakovaně požádal reportéry Seznamu Sabinu Slonkovou a Jiřího Kubíka o pomoc v kontaktování české policie. K tomu přes veškerou snahu bohužel nedošlo, jelikož bezprostředně po odvysílání reportáže v České republice se za synem do Ženevy 17.11.2018 vypravil Andrej Babiš starší (česká policie neprotestovala, přestože se dal s jistotou předpokládat nátlak či ovlivňování svědka).

Od té doby Andrej junior přestal komunikovat. Babiš starší pouze předal spřátelené TV Nova video, na kterém jeho ex-manželka Beatrice Babišová vyzývá všechny, aby jejímu synovi dali pokoj (ten upozorňoval v emailu novinářům, že otec na matku činí nátlak). Andrej junior je však svéprávný - nebo přinejmenším v té době byl. Netušíme, co se stalo s jeho zdravím od té doby. Předseda vlády ignoruje dotazy a nemá zájem ubezpečit nás, že se nejedná o zločinné spolčení s cílem odstranit svědka jeho kriminálních kauz.

20.9.2019: Policisté udělali při prověřování únosu Babiše juniora administrativní chybu. Dostali kázeňský trest... Policie Babiše juniora osobně nekontaktovala ani ho nezačala hledat. Jak vysvětlil v polovině listopadu loňského roku šéf policie Jan Ptáček, policisté totiž byli v pravidelném kontaktu s jeho advokátem (pozn.: advokát Babiše ml. byl současně i advokátem Babiše st.!). Podle úředního záznamu se spokojili se zaslanou fotografií Babiše juniora, který měl v tu dobu pobývat u matky v Bratislavě a aktuálního vydání novin. A pak případ odložili, což právě prověřovala generální inspekce a výsledkem je aktuální potrestání policisty.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/andrej-babis-mladsi-capi-hnizdo-premier-policie-cr-krym-ukrajina-unos-hnuti-ano_1908201011_gak

23.9.2019: Zjištění Seznam Zpráv z loňského listopadu o záměrném odvozu syna českého premiéra na Ruskem okupovaný Krym dostalo po zveřejnění dokumentu o zastavení stíhání v kauze Čapí hnízdo nový rozměr... Slova žalobce Šarocha... je tak možné považovat za potvrzení dosavadních poznatků, že Babišův syn Andrej sehrál v případu roli bílého koně. Ostatně tak, jak ji sám popsal loni na podzim v investigativním pořadu Zvláštní vyšetřování... Vyšetřování údajného únosu se ale rozjelo na konci loňského roku znovu. A to poté, co reportéři serveru Seznam.cz skrytě natočili Andreje mladšího v Ženevě. Zopakoval jim stejnou větu, jakou už dříve napsal policii: Byl jsem unesen na Krym. Musel jsem odjet, protože to potřeboval otec kvůli kauze Čapí hnízdo.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/proc-musel-babisuv-syn-zmizet-na-krym-nova-informace-ze-sarochova-dokumentu-79148?dop-ab-variant=12&seq-no=1&source=hp

3.2.2020: Žalobce zastavil případ Babišova syna v kauze Čapí hnízdo. Mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze: "skutek, pro který bylo trestní stíhání vedeno, není trestným činem a není důvod k postoupení věci..." K rozhodnutí u Babiše mladšího došlo až nyní, protože Šaroch loni jeho případ vyloučil k samotnému řízení, protože žije dlouhodobě ve Švýcarsku. Zatímco v hlavní větvi kauzy, která se týká mimo jiné jeho otce, již žalobce z Městského státního zastupitelství v Praze rozhodl loni v létě. Tehdy Šaroch zastavil stíhání Babiše a dalších pěti lidí - hlavně členů jeho rodiny. Na konci roku 2019 však šéf žalobců Pavel Zeman rozhodl, že stíhání českého premiéra a bývalé členky společnosti Farma Čapí hnízdo Jany Mayerové bude pokračovat... V souvislosti s Andrejem Babišem mladším policie prověřuje ještě případ údajného únosu premiérova syna na Krym. Ten se měl odehrát na přelomu let 2017 a 2018. Vyšetřovatelé zatím kauzu neuzavřeli. Případ vázne na výslechu Andreje Babiše mladšího. Případ se otevřel na základě svědectví, která předloni v listopadu zveřejnily Seznam Zprávy v pořadu Zvláštní vyšetřování.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zalobce-zastavil-pripad-babisova-syna-v-kauze-capi-hnizdo-88113?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR2bASCAtmiMe7yyIK210dsp008KfvKUT0Nsz3C7bsTSxma38OsxXGhrEiM

5.2.2020

https://neovlivni.cz/vubec-prvni-rozhovor-s-andrejem-babisem-juniorem-o-otci-nemoci-a-kauze-capi-hnizdo/?fbclid=IwAR1JWATbeQ1dthf4r1d6wR4He6MRovd3WrePkvaItlefPLPDQmCWxYfafXs

K obavám o osud Andreje juniora kromě výše uvedeného vedou další poznatky o tom, co se s ním dělo od 17.7.2015, kdy byl po podání výpovědi ve společnosti Travel Service coby pilot s licencí na letadla typu Boeing 737 za podezřelých okolností umístěn na 2 měsíce do psychiatrické léčebny, a pak otcem předán na 2,5 roku pod dozor ruského prodejce kol Protopopova.

Podezření z nezákonné činnosti vůči Andreji Babišovi ml. a možnému násilí páchanému na jeho osobě umocňuje chování jeho otce. Ten je vyšetřován českými úřady i Evropskou komisí (OLAF) pro podezření z ekonomických zločinů. Dennodenně můžeme sledovat jeho účinné pokusy z ovlivňování policie i justice v ČR, manipulaci s informacemi prostřednictvím jím skoupených médií a dezinformace vypouštěné vládními i dalšími úředníky různých úrovní, dosazenými především hnutím ANO, kterého je předsedou. Je jisté, že výpověď syna na policii v případech únosu a zneužití evropských dotací pro farmu Čapí hnízdo pro něj může být osudná, jelikož může objasnit jeho závažnou trestnou činnost.

Andrej Babiš ml. může být otci rovněž nepohodlný i tím, že ví mnoho o minulosti svého otce a jeho kontaktech ať už z vlastní zkušenosti nebo od matky (ta s ním žila v manželství v době jeho spolupráce s STB a působení v podniku zahraničního obchodu za socialistického Československa). To se totiž promítlo do celého dalšího porevolučního průběhu Babišova podnikání i vstupu do politiky, viz. nevyjasněný kapitál pro podnikání nebo jeho současní spolupracovníci. Jak je vidět, syn není ke všemu lhostejný.

Kromě uvedeného jsem dle množství indicií přesvědčen, že osobně premiér Andrej Babiš st., stejně jako český prezident Miloš Zeman, pracují ve shodě s ruskými tajnými službami v neprospěch ČR. Také jejich kriminální zájmy mohou být příčinou zadržování Andreje Babiše ml., jak tomu nasvědčuje dostatek ruských stop ve věci jeho zmizení.

V říjnu 2019 jsem se obrátil ke švýcarskému velvyslanci v Praze, viz. příloha 1 - petice s cca 600 podpisy a nicneříkající odpovědí p.velvyslance.

Založil jsem FB profil pod pseudonymem Bohdan Švarc a v průběhu posledních dvou měsíců jsem strávil hodně času vyhledáváním informací z veřených zdrojů, které by mohly více osvětlit, proč je třeba se skutečně obávat o osud Andreje Babiše ml. https://www.facebook.com/bohdan.svarc.98 

Prostudováním publikovaných odkazů (na FB jsou navíc i výjimky sloužící k odlehčení obrazu tragické současné reality mé vlasti) se lze přesvědčit, že jde o fakta, potvrzující mnou výše uvedené: premiér Babiš dnes může svými mnoho let zdokonalovanými doslova mafiánskými způsoby zničit kohokoliv, kdo mu stojí v cestě. Odkazy s informacemi vztahujícími se přímo k případu juniora - viz. příloha 2, a ty, které poukazují na problematické jednání a vazby českého premiéra - viz. příloha 3 (ruské vazby, historie podnikání atd.), příloha 4 (likvidace konkurence a další). Odkazy nejsou perfektně utříděné, omlouvám se.

Andrej Babiš ml. se odmítl otci podřídit, a proto je se vší pravděpodobností již nejméně pátým rokem v ohrožení. Údajně se má i s matkou nacházet ve Švýcarsku, kde prý byl předvolán k výslechu na policii na den 29.1.2020, ale omluvil se kvůli nemoci. Nevím, nakolik se tato informace zakládá na pravdě. Neudivilo by mne, kdyby byl opět zavlečen třeba do Ruska a držen násilím tam. Chce se věřit možnosti, že by mohl být pod ochranou švýcarské vlády.

Podezřelou se jeví kromě jiného informace, že dle policejního usnesení se vznesením obvinění v Praze dne 29.9.2017 měl k tomuto dni být Andrej Babiš ml. státním příslušníkem Slovenské republiky 

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/babis-kompletni-sdeleni-obvineni-dukazy-capi-hnizdo-dokument_1909300600_cib

V té době pobýval dle jeho vlastních slov nuceně na Krymu, po předchozích pobytech v Kaliningradu, Moskvě, a následujícím v ukrajinském Krivom Rogu u své nové přítelkyně Jelizavety, obdivující Putinův režim. S tou byl seznámen Protopopovem na Krymu a údajně s ní žije ve Švýcarsku. Existuje podezření, že se jedná o spolupracovnici ruských tajných služeb. V Krivom Rogu měl být dle fotografií zveřejněných Jelizavetou na sociálních sítích i na vánoce 2017, a dle emailu zaslaného české policii také 5.1. 2018, kdy napsal: "Čeká mne nedobrovolný psychiatrický zákrok. Můj otec potřeboval, abych zmizel po čas kauzy Čapí hnízdo". O tři dny později, 8.1.2018, přišla tato elektronická zpráva odtamtud české policii podruhé.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/andrej-babis-mladsi-pritelkyne-krym-e-mail-petr-protopopov_1811291020_ako

V r. 2018 ale o něm jeho otec hovořil jako o švýcarském občanovi, a to prý už více než 10 let 

https://www.denik.cz/z_domova/andrej-babis-muj-syn-ma-svycarske-obcanstvi-vic-nez-deset-let-20181119.html?fbclid=IwAR09haou3RKKN78P1Mbw6IGuOl5YvKH6t0oWTyCkiIuBsaV3AQChP-U3sYA

Vzhledem k tomu, že Slovensko neumožňuje dvojí občanství v případech jako je jeho, je tento fakt velmi podivný. Stejně jako mnoho dalších, o kterých je řeč i v internetových odkazech např. v angličtině a němčině (české jsou samozřejmě podrobnější).

Také švýcarský tisk uvedl, že Andrej Babiš ml. má švýcarské občanství od dětství

https://www.derbund.ch/ausland/europa/mein-sohn-muss-geschuetzt-werden/story/11791970

V listopadu 2018 se švýcarské úřady vyjádřily, že únos vyšetřovat nehodlají, že ho má vyšetřovat Česko, tedy země, ve které se stal. Že by odmítly vyšetřovat únos vlastního občana, ať se stal kdekoliv? Pokud byl junior Slovákem, proč se oznámením zabývala česká policie? Mimochodem, dle vyjádření Protopopova odjel s juniorem na Slovensko, kde se pár dní zdrželi u jeho matky (byla snad také jako on pod něčím neustálým dohledem, když se syn se žádostí o pomoc neobracel na ni ani na slovenskou policii?), pak odcestovali do Vídně, odtud letecky do Moskvy a pak na Krym. Ze které země měl být tedy vlastně dle švýcarské logiky unesen? 

https://www.echo24.cz/a/Sj8Rb/pripad-babise-ml-musi-resit-cesi-vzkazala-svycarska-policie?fbclid=IwAR2P0ob_vBuIKiVTAZARfRH6dDXOFvbzAlkDemIgiKMzm4h3kwKsMh4Z764 

Rozporů je v jeho historii tolik a jejich závažnost natolik vysoká, že nezbývá, než Vás požádat o pomoc.

Není samozřejmě důležité vědět, kde se Andrej Babiš ml. nachází, pokud on sám si nepřeje takovou informaci zveřejnit.

Chci Vás ale požádat i jménem mnoha dalších spoluobčanů o ujištění, že není někde držen pod nátlakem jako rukojmí nebo nevhodný svědek, vystaven psychickému a fyzickému týrání, jak tomu dle jeho slov bylo dříve, když byl v rukou Petra Protopopovova. A že mu je umožněno svobodně vypovídat na policii ve věci jeho únosu na Krym atd., jak o to sám žádal.

Jeho otec na otázky kladené mu každý den i prostřednictvím sociálních sítí neodpovídá, české úřady mlčí. Mladý člověk s atraktivním povoláním, kterým si splnil sen, syn předsedy vlády jedné ze zemí Evropské unie prostě zmizel poté, co si postěžoval na mafiánské chování svého otce.

4.2.2020, Sabina Slonková: Temný příběh AB: Kdo má zájem na tom, aby Andrej Babiš mladší už nikdy nepromluvil?... Fakticky je pro ministerského předsedu možná lepší nechávat na sobě stín podezření, že je zapletený do únosu svého syna, než to mít černé na bílém v policejním protokolu.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/sabina-slonkova-temny-pribeh-ab-88309?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR2Aywdi3CWm-hIhOnbIFeINRGANoCw5Ezk12_UqQsS72KpvWNK44O-5Rss


S pozdravem,

Bohdan Švarc

svarcbohdan@gmail.com


P.S. 

10.2.2020, 10.2.2020, Reportéři ČT: Klecany - Krym - Ženeva

https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1142743803-reporteri-ct/220452801240006 


Plná verze i s přílohami zde:

https://co-je-s-andrejem-babisem-mladsim.webnode.cz/podnet-vyboru-osn-pro-nasilna-zmizeni-ve-veci-andreje-babise-ml/   


           Příloha 1:  petice švýcarskému velvyslanci v Praze


https://www.change.org/p/velvyslanec-%C5%A1v%C3%BDcarsk%C3%A9-konfederace-v-%C4%8Dr-%C5%BE%C3%A1dost-velvyslanci-%C5%A1v%C3%BDcarska-o-vyj%C3%A1d%C5%99en%C3%AD-k-p%C5%99%C3%ADpadu-andreje-babi%C5%A1e-ml-v-co-nejkrat%C5%A1%C3%AD-dob%C4%9B


Velvyslanci Švýcarské konfederace v České republice

p. Dominiku Furglerovi

28.11.2019

Vážený pane velvyslanče,

obracím se k Vám s prosbou, aby se orgány Švýcarské konfederace v co nejkratší době vyjádřily k případu Andreje Babiše mladšího, který (doufejme) žije i se svou matkou ve Vaší zemi a není jisté, zda zcela dobrovolně.

Několikrát žádal různými formami veřejně o pomoc, a je zcela jasné, že se s ním odehrává něco hrozivého a nezákonného. To, že ho vlastní otec, český premiér Andrej Babiš starší, veřejně označil za schizofrenika, je možná to nejmenší.

V mém socialistickém dětství se Švýcarsko asociovalo s něčím velmi příjemným, a tím byla chuť fantastických tuzexových sýrů a především čokolády s obrázkem vysmáté kravičky a slunečných Alp. Obešlo se to tehdy bez masívní reklamy, protože soudruzi nám nedovolovali rozmazlovat se moc často, takže zážitek byl o to intenzívnější.

Aby nám ta dobrota z kapitalistické, i když v případě Švýcarska oficiálně neutrální ciziny alespoň trochu zhořkla na jazyku, bombardovali naše mozky informacemi o zlých švýcarských bankéřích, skrývajích ukradené majetky fašisty umučených židů.

My děti jsme si s takovými protiklady dost dobře neuměly poradit a hmatatelná skutečnost v podobě čokolády nás ani moc nenutila o tom hluboce přemýšlet.

Pavlovův reflex setrvával dlouho do dospělosti, takže zvuk slova "Švýcarsko" zněl pořád tak nějak čokoládově. Po r. 1989 jsme registrovali snahy švýcarských bank o vyrovnání se s minulostí a odškodnění válkou části postižených rodin.

V pozdější přítomnosti se ale začaly objevovat jiné ne tak už čokoládové zvěsti, třeba o ukrývání peněz ruských i jiných oligarchů a diktátorů ve švýcarských bankách. Protože ale v dnešní době těžko může obyčejný smrtelník posoudit rozsah a pravdivost většiny předávaných informací, čokoláda měla pořád šanci držet se nad věcí.

První pochybnosti se objevily, když dnešní český premiér Andrej Babiš zdůvodňoval nabytí svého obrovského majetku díky kapitálové pomoci svých (několikaměsíčních) spolužáků ze švýcarského gymnázia, ale tajil jejich jména.

Švýcarská novinářská obec zachovávala mlčení, což bylo narozdíl od (neutrální) vlády ne už tak lehce pochopitelné. Ale budiž - tehdy si mohli pomyslet, že jde jen o peníze nějakého dalšího čičmundy, jakých se vyrojilo ve východním bloku víc než dost.

Dnes jde o mnohem více - a to ticho od švýcarských Alp je také více než hrozivé.

Andrej ml. (nedělejme z něj blbce, z videa je jasné, že jím není) popsal svou nedobrovolnou cestu do Ruska a na Ukrajinu zde

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prulomove-svedectvi-v-kauze-capi-hnizdo-slonkova-a-kubik-vypatrali-zmizeleho-babisova-syna-60198 

včetně "výletu na ryby" na okupovaný Krym ve společnosti Petra Protopopova. Více např. zde

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/petr-protopopov-dita-protopopova-kauza-capi-hnizdo-agrofert-andrej-babis-mladsi_1811132010_tec 

O angažmá jeho ženy psychiatričky Dity Protopopové zde

https://neovlivni.cz/povysila-presto-ze-vysetrovani-unosu-syna-premiera-neskoncilo/ 

O českou policií nevyšetřovaném oznámení o únosu zde

https://www.reflex.cz/clanek/zpravy/96056/vysetrovani-udajneho-unosu-andreje-babise-mladsiho-na-krym-jde-do-karneho-rizeni.html 

O výletu jeho otce - českého premiéra, který si jen zaletěl do Švýcarska pokecat a zahrát se synem šachy (po zveřejnění výše uvedeného videa), zde

https://www.forum24.cz/nechtel-by-se-babis-zase-stavit-za-synem-na-sachy-uz-se-dlouho-nevideli/ 

O tichu ze strany české policie i justice ohledně ovlivňování svědka zde

https://www.euro.cz/politika/statni-zastupci-ze-by-babis-ve-svycarsku-ovlivnoval-sveho-syna-toho-se-nebojime-1429659 

O švýcarském tichu zde

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ctvrt-roku-po-vybusne-zpovedi-babise-juniora-nedobytna-pevnost-svycarsko-66025 

Přestože Andrej ml. žádal o pomoc a vyslechnutí policií, po šachové partii s otcem zmizel.

Vážený pane velvyslanče,

dovedete si představit, co se může dít s námi českými občany (a taky se s některými už děje) z nějakého důvodu nepohodlnými premiérovi Babišovi, jestli si dovolí takové zacházení s vlastním synem, a prochází mu to bez následků?

Švýcarské mlčení tady nemá chuť čokolády, ale spíše pachuť olomouckých syrečků. A ten tvarůžkový zápach se fakt špatně větrá, jistě i v Alpách.

Možná Babiš st. sehrál při svém šachovém zájezdu do Vaší země taky partičku i se svými movitými spolužáky, nebo s nějakými jejich vhodně vlivnými spolužáky, a proto to ticho?

Ve výsledku se případ Andreje Babiše ml. jeví nezasvěceným stejně jako otřesná historie Latify, dcery dubajského vládce. Oba jsou obětí svého otce.

Pokud jde ve skutečnosti o pomoc Vaší země Andreji Babišovi ml. jakožto švýcarskému občanovi (možná má oprávněný důvod se před otcem skrývat), i když za udělením občanství také někteří vidí záhadu, jiní prodlouženou ruku tatínka

https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/577599/zahadna-cesta-babise-ml-na-krym-vylet-nebo-unos-expert-rusove-nejsou-idioti.html  ,

dejte nám - občanům Česka - nějakým možným způsobem vědět, prosím. Třeba jen napovězte, my si to už přebereme. Když nic jiného, alespoň budeme vědět, že Švýcarsko není účastníkem tohoto organizovaného zločinu.

Snažím se doufat, že švýcarské orgány se vyjádří brzy a v takové formě, která bude vylučovat jakékoli pochybnosti.

Žádám také tímto představitele veřejného života, aby k osudu Andreje Babiše ml. nezůstávali lhostejní.

Nepovažujte za znevažující použití pseudonymu (postavy nekonečného seriálu, která mi charakterově velmi připomíná Andreje Babiše st.), mám k tomu vážný důvod. Věřím, že obsah tohoto sdělení je důležitější než jeho autor.

S pozdravem,

Bohdan Švarc

+594 podpisů


29.11.2019


Tomáš Goláň - senátor

Jediné, co mě opravdu zarazilo na zastavení trestního stíhání premiéra, je skutečnost, že nebyl dostatečně zjištěn skutkový stav toho činu, neboť nebyl vyslechnut klíčový svědek, kterým je Andrej Babiš mladší. Na základě této skutečnosti by mělo být trestní stíhání obnoveno, neboť se jedná o pochybení zcela zásadní‼️ Pokud souhlasíte, podpořte tuto petici, prosím!


Odpověď p. velvyslance zde:

_EDA-REP Pragueprague@eda.admin.ch

11.12.2019


Sehr geehrter Herr Svarc

Mit Interessen habe ich Ihre Mitteilung vom 28. November 2019 zur Kenntnis genommen und nehme dazu wie folgt Stellung.

Jede sich in der Schweiz befindende Person kann sich an die zuständigen Dienste (Krankenhäuser, Polizei, Sozialdienste usw.) wenden, um falls nötig angemessene Unterstützung zu erhalten. Dies gilt auch für Herrn Andrej Babis Junior, sollte er dies wünschen.

Was die gemachten Vorwürfe angeblicher Straftaten gegen Herrn Andrej Babis Junior betrifft, so stehen die zuständigen schweizerischen und tschechischen Justizbehörden in Kontakt.

Mit freundlichen Grüssen.


Neoficiální překlad

Vážený pane Švarc,

se zájmem jsem vzal na vědomí Vaše sdělení z 28. listopadu 2019 a rád bych ho následně okomentoval.

Každá osoba žijící ve Švýcarsku se může obrátit na příslušná místa (nemocnice, policie, socální služby atd.), aby se jí dostalo odpovídající pomoci. To platí i pro pana Andreje Babiše mladšího, pokud by si to přál. Pokud jde o obvinění z údajných trestních činů proti panu Andreji Babišovi mladšímu, jsou příslušné švýcarské a české soudní úřady v kontaktu.

S přátelskými pozdravy

                Dominik Furgler
                Ambassador    

Embassy of Switzerland in the Czech Republic

Pevnostní 7, 162 01 Prague 6

Tel.: +420 220 400 633

Fax: +420 224 311 312

dominik.furgler@eda.admin.ch

www.eda.admin.ch/prag


Má reakce na odpověď zde:

https://www.facebook.com/bohdan.svarc.98/posts/117847189692329            Příloha 2:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/prulomove-svedectvi-v-kauze-capi-hnizdo-slonkova-a-kubik-vypatrali-zmizeleho-babisova-syna-60198

12.11.2018

Zvláštní vyšetřování: Průlomové svědectví v kauze Čapí hnízdo. Slonková a Kubík vypátrali zmizelého Babišova syna

Dva roky se jej policie marně snaží najít a vyslechnout. Premiérův syn, klíčová postava kauzy Čapí hnízdo, v níž je za dotační podvod stíhán i předseda vlády, zmizel.


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/otec-chtel-abych-zmizel-drzeli-me-na-krymu-reporteri-seznamu-nasli-babise-juniora-ve-svycarsku-60222?fbclid=IwAR2bnOxmp2jmlYJUF1RyIFG8OawVOERn2Dxay6AgByDC6tQetdNRGWKPXVQ  

Zvláštní vyšetřování: Otec chtěl, abych zmizel. Drželi mě na Krymu. Reportéři Seznamu našli Babiše juniora

Velmi vážné tvrzení pětatřicetiletého Andreje Babiše mladšího otřásá vládou jeho otce. Opoziční poslanci už podali návrh na vyslovení nedůvěry v kabinet Babiše seniora. Svědectví Babišova syna nadto může mít zásadní dopad na kauzu Čapí hnízdo.

"Poslední dva roky jsem zažil něco šíleného." To jsou slova, která pronesl Andrej Babiš mladší...https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/andrej-babis-mladsi-unos-krym-kauza-capi-hnizdo-lecebna-havlickuv-brod_1811221234_tec


Obvodní ředitelství policie Praha 1

Služba kriminální policie a vyšetřování

 Pomáhat a chránit                                                                 odbor obecné kriminality

oddělení pátrání

Praha 13.ledna 2018

Počet stran: 1

Úřední záznam

Dne 13.1.2018 v 10.11 hodin mě na dosahový MT č... kontaktoval ..., který mě informoval, že zájmová osoba ... se letecky přesunul z Ukrajiny na Slovensko, ke své matce. Byl dohodnut postup, že bude předán dosahový mobil matce zájmové osoby a ta se ozve. Dále bylo dohodnuto, že se matka se synem vyfotí s denním tiskem a vyhotovenou fotku zašle zdejší součásti.

V 11.17 hodin jsem byl kontaktován na dosahový MT z čísla ... , kdy se volající osoba představila jako ... , sdelila, že syn je u ní, po fyzické stránce ... Bylo dohodnuto, že se oba společně vyfotí a pořízenou fotku zašlou na email @pcr.cz.

V 11.24 hodin dorazila fotka na email, kde je vyfocena paní ... a ... , v pozadí jsou noviny Blesk.

Paní ... dále uvedla, že se ... nachází u ní a to na adrese ...

O celé události byl neprodleně informován mjr. Bc. Vladimír Veselý, vedoucí odboru všeobecné kriminality SKPV Praha I. Následně bylo ukončeno prověřování ve věci a byla zrušena veškerá opatření.

Zpracoval: por. Mgr. ...

Bartolomějská 6

110 00 Praha 1

www.policie.czhttps://domaci.ihned.cz/c1-66338590-babisuv-syn-tvrdi-ze-ho-lide-z-kauzy-capi-hnizdo-odvezli-proti-jeho-vuli-na-krym?fbclid=IwAR3FuoEprpiduff3u0i4MbjD19rctcW7kpHCdx8AsfCsno2a8ufn_TMV0fE 

12.11.2018

O žádný únos nešlo. Všechno je to sprostá lež a já to dokážu, uvedl Babiš na tiskové konferenci ke kauze svého syna

(pozn.: PROČ TU "SPROSTOU LEŽ" NEDOKÁZAL?)


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/reakce-na-zpoved-babisova-syna-politici-zadaji-vysvetleni-i-demisi-60201 

"Připadá mi to jako dosti divoká konspirace," řekl Zeman ke kauze Babišova syna


https://video.aktualne.cz/dvtv/zive-reporterka-slonkova-k-reportazi-o-unosu-syna-andreje-ba/r~37c0234ee72911e8a7f60cc47ab5f122/?fbclid=IwAR2LODKYQivtu91yiS0CQcFsmuo_WuT0dPg914py44RJG8K-neaj2S-60MY 

13.11.2018

Byl Babišův syn unesen? Může to říct jen policie, Babiš mladší je oběť, říká Slonková

Babiš mladší věděl, s kým mluví, mluvil příčetně, říká ke své reportáži o údajném únosu premiérova syna novinářka Sabina Slonková. Nezávislý přezkum jeho stavu, kvůli kterému nemůže vypovídat v kauze Čapí hnízdo, do dnešního dne neproběhl. Babišův syn sice nezastírá, že není vpořádku, rozhodně ale není uprchlík s padesátimilionovou dotací v kabele, dodává Slonková.


https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/petr-protopopov-dita-protopopova-kauza-capi-hnizdo-agrofert-andrej-babis-mladsi_1811132010_tec?fbclid=IwAR0rlki4BpX1bbcjlCmh9S-HKGPpZFNatkQ2NZZez_rxzaj-zNZGby5Xois 

13.11.2018

Udělali si normálně výlet na ryby, říká k cestě na Krym exspolupracovník Protopopova


https://www.reflex.cz/clanek/video/91129/pecinka-babisova-kauza-ma-rysy-organizovaneho-zlocinu-syn-pilotoval-boeing-a-ted-je-pod-sedativy.html?fbclid=IwAR3BJ7cQQ9r2kW_5GsfkqIqE2v3mT4lfXh-NGHCuFOq1J2q-2AWPwfmy1nI 

13.11.2018

Pečinka: Babišova kauza má rysy organizovaného zločinu, syn pilotoval Boeing a teď je pod sedativy

Je tu minimálně podezření z maření vyšetřování, celá kauza kolem syna Andreje Babiše je jak ze špatné detektivky, tvrdí komentátor Reflexu Bohumil Pečinka. Podle něj není možné, aby se synem premiéra ČR bylo takto "šíbováno" po Evropě, o přesunu na Krym dle Pečinky musely vědět i ruské tajné služby.


https://hlidacipes.org/agrofert-jedna-rodina-babisuv-byznys-se-s-jeho-detmi-a-svagrem-neprotnul-jen-na-capim-hnizde/?fbclid=IwAR3hGA6z2U7rUv2wb_yxJI1Gzq4IYiNcmqSOfbjc7p-fUzsBehSwNrT-aSA 

13.11.2018

Agrofert, jedna rodina. Babišův byznys se s jeho dětmi a švagrem neprotnul jen na Čapím hnízdě

V případě Babiše juniora, kterého teď ve Švýcarsku našli reportéři Seznam Zprávy, nevěří vyšetřovatelé jeho verzi o psychických problémech i proto, že měl až do roku 2015 platnou kvalifikaci pro pilota dopravních letadel.   


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/577097/babis-odporny-utok-na-me-deti-kalousek-do-hnoje-je-zatahl-on-sam.html?fbclid=IwAR1-kBBBUAi_y0n1MVfcmuHcm5rUmR7FbVP7PcOlpfC_59kddkUIF8xhAKc 

13.11.2018

Babiš: Odporný útok na mé děti. Kalousek: Do hnoje je zatáhl on sám


https://plus.rozhlas.cz/apolena-rychlikova-kdo-je-tady-nemocny-7677879?fbclid=IwAR3qqaJ49ZntnGeeWOTlijZTK7XkWZ_YmtK0P51jf_hJ_3mPRerveMY54FA 

13.11.2018

Apolena Rychlíková: Kdo je tady nemocný?

... ještě před nedávnem byly Babišovi obě jeho děti dobré. Na to, aby na ně převáděl majetek, aby fungovaly v dozorčích radách, na to, aby se celkově podílely na správě Babišova milionového majetku a on se jimi zaklínal. Dnes z nich dělá skoro nesvéprávné šílence. A ví proč.


https://denikn.cz/18417/pokud-se-babis-junior-stal-pilotem-musel-byt-psychicky-zdrav-mini-experti-o-licenci-prisel-pred-tremi-a-pul-lety/?fbclid=IwAR3fBEN-JJjqIAh7BZsWWe6nLMS1mDSyF_JeAu7_3wzLkhOvJ69vlteXwTs 

13.11. 2018

Pokud se Babiš junior stal pilotem, musel být psychicky zdráv, míní experti. O licenci přišel před třemi a půl lety

"Andrej Babiš junior získal průkaz způsobilosti obchodního pilota s kvalifikací na letouny kategorie Boeing 737, což je nejvyšší úroveň průkazů způsobilosti v civilním letectví," potvrdil Deníku N mluvčí Úřadu pro civilní letectví Vítězslav Hezký. 

"Licenci na pilotování boeingů měl od 5. října 2011 do 30. dubna 2015 - tehdy platnost jeho průkazu skončila," upřesňuje Hezký. Za jakých okolností Babiš mladší o průkaz přišel, prý úřad neeviduje. Piloti musí každých dvanáct měsíců licenci prodloužit a projít dalšími kontrolami.


https://archiv.ihned.cz/c1-66340150-dohled-made-in-protopopov-kdo-je-muz-ktery-udajne-unesl-syna-ceskeho-premiera-a-jake-vazby-na-babise-ma-jeho-zena-lekarka-protopopova?fbclid=IwAR3hg4votaM5_g1ONRZjtz8gEcnR--t2SfFr8ZvX8qndilKvqilxPNazxIU 

13. 11. 2018

Dohled "Made in Protopopov". Kdo je muž, který údajně držel syna českého premiéra v Rusku a na Krymu, a jaké vazby na Babiše má jeho žena?

Protopopov měl ještě v roce 2014 trvalý pobyt v Moskvě


https://echo24.cz/a/SLrrM/sporny-posudek-ustav-proveri-zpravu-protopovove-ktera-zrejme-umoznila-babisovi-ml-vyhnout-se-vyslechu?fbclid=IwAR2fupIp95iL0zIg2KQu9N0ffP8uEY3BFY71EvKyDsfTup4TzVzNvdUGg98 

13.11. 2018

Sporný posudek? Ústav prověří zprávu Protopovové, která zřejmě umožnila Babišovi ml. vyhnout se výslechu

Ředitel ústavu Cyril Hösch o ní mluví jako o profesionálce... Skutečnost, že Protopopová napsala zdravotní posudek, překvapila i samotného Andreje Babiše mladšího. "Ona psala posudek? A co tam napsala?"


https://www.24zpravy.com/domaci/ustav-haji-lekarku-protopopovou-ve-zprave-o-babisovi-mladsim-nepochybila/258752-zpravy 

14.11.2018

Ústav hájí lékařku Protopopovou: Ve zprávě o Babišovi mladším nepochybila

"Upozorňujeme též na fakt, že lékař může psát zprávu pro policii o svém pacientovi jen v případě, že s tímto pacient souhlasí nebo o to sám požádá," uvedl mluvčí (NÚDZ).


https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/andrej-babis-andrej-babis-mladsi-dita-protopopova-narodni-ustav-dusevniho-zdravi_1811141413_gak 

14.11.2018

Národní ústav duševního zdraví: Protopopová nijak nepochybila, o střet zájmů nešlo

Národní ústav duševního zdraví prověřil lékařské zprávy Dity Protopopové a konstatoval, že jsou v souladu s lékařskou etikou. Reagoval tak na případ Andreje Babiše mladšího, kterého Protopopová měla údajně poslat na "prázdniny" na Krym. Podle ústavu nedošlo ze strany lékařky k pochybení ani střetu zájmů. Její manžel Petr Protopopov není podle vyjádření zaměstnancem ústavu a za jeho chování tak ústav nenese odpovědnost.


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/577314/nikomu-jsem-nehrozila-rika-ke-kauze-babisova-syna-protopopova-psychiatricky-se-zastal-ustav.html?fbclid=IwAR2y-7duGb8OYOpqHrcnmGJEbTHB09fEC2LSUpOqXpf5Klo6Nwn-syQrXvk 

14.11.2018

Nikomu jsem nehrozila, říká ke kauze Babišova syna Protopopová. Psychiatričky se zastal ústav


https://www.extra.cz/udajny-unosce-babisova-syna-rus-se-zbrojnim-prukazem-ktery-neumi-zabit-rybu?fbclid=IwAR3GvXnJ_QzU1w8xXRCBNP_VOrwGN8hbAmRpaACqLHPncyR04-g7jYBFey0 

14.11.2018

Údajný únosce Babišova syna: Rus se zbrojním průkazem, který neumí zabít rybu

Na novou pozici, prý osobního bodyguarda, se musel Protopopov podle Komárka připravovat. "Musel si udělat zbrojní průkaz. Všichni z Babišovy rodiny musí mít ochranku, aby ho někdo neunesl na výkupný. Dělal mu ochranku, nafasoval audinu," řekl Komárek Radiožurnálu."


https://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-jr-musel-projit-pro-zisk-pilotni-licence-prisnymi-test/r~901a33b6e82f11e8a446ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR1BC0hHfZPJUjaTXpUNrN4ocwJc8cWwFVkEugf75krqT5dk2DUPJ2-xrDs 

14.11.2018

Působil zdravě, ale před závěrečnou zkouškou zmizel, vzpomínají piloti na Babiše ml.


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/577326/manzele-protopopovi-z-unosu-babise-ml-juniora-hlidali-od-incidentu-na-dalnici-d1.html?fbclid=IwAR34wDnbV-aguUM2tzwjx7m8h1a7cqC5KUVE-_dNf14IyIoCFHZCgvknp1o 

14.11.2018

Manželé Protopopovi z "únosu" Babiše ml.: Juniora hlídali od incidentu na dálnici D1

V létě 2015 převzala podle serveru Seznam Zprávy péči o Andreje Babiše juniora. Protopopová napsala zprávu o jeho zdravotní nezpůsobilosti a díky tomu neměl být stíhán policií v kauze Čapí hnízdo. Následně se v únoru 2016 stala poradkyní na ministerstvu financí, kde byl Andrej Babiš (ANO) od ledna 2014 do května 2017 ministrem. Koncem loňského roku se posunula na ministerstvo zdravotnictví... V letošních komunálních volbách vystupovala jako volební lídr hnutí ANO v Praze 8, ve volbách však neuspěla a starostkou se nestala... Podle informací iDnes.cz se Protopopov vzdal svého podnikání proto, že mu manželka zajistila hlídání Babiše mladšího"... já jsem následně poprosil o převoz do NÚDZ, Národního ústavu duševního zdraví, kde jsem se seznámil s ošetřující doktorkou Protopopovou. Všechny ty sprosté konstrukce, které tady někdo vymýšlí, jsou znovu lež," uvedl k incidentu ve středu Babiš.


Andrej Babiš - Facebook 

14.11. 2018

Tohle jsem dnes řekl na tiskovce. Prosím přečtěte si to: Myslím, že je dobře, že je Česká republika aktivní v zahraniční politice, že se zúčastníme konference o Libyi, kde je velice složitá debata. Ale já myslím, že každý čeká spíš na moje vyjádření k tomu, co se děje u nás doma. Musím říct, že jsem netušil, že jednou budu komentovat zdraví mých dětí v takovéto situaci.

Myslím, že všichni rodiče, kteří mají podobné trápení s dětmi, mě určitě pochopí, protože každý rodič udělá pro svoje děti všechno a já jsem ochoten za moje čtyři děti položit i život. Takže je mi velice nepříjemné veřejně komentovat jejich zdraví a všem se jim omlouvám, ale musím to udělat.

Moje dcera Adriana má dvacet let bipolární poruchu a pokud někdo neví co to je, tak ať si vzpomene na Karla Svobodu. Zpochybňovat zdravotní stav mých dětí mohou jen bezcitní fanatici. Můj syn Andrej, kterého novináři přepadli v bytě ve Švýcarsku, kde žije s jeho mámou a natáčeli ho tajně s kamerou v brýlích, jak se tím sami chlubí, a kladli mu sugestivní otázky, aby dostali tu správnou odpověď, to je skutečně vrchol hyenismu. Protože natáčet psychicky nemocného člověka, tajně a tímto způsobem, je odporné a hnusné.

Tahle kampaň a samozřejmě i její načasování, že jsem v zahraničí, že se blíží 17. listopad, kde se svolávají už zase aktivisti, aby vytvořili řetěz proti mně, abych nemohl uctít památku lidí, kteří se zasloužili o naši svobodu a demokracii, to je samozřejmě součástí tohoto scénáře zničit mě a dostat mě znovu pryč z politiky.

Není pravda, že můj syn byl unesen. Je to jasné z dnešního prohlášení Policie, tiskového prohlášení Policie České republiky, která to vyšetřovala. Takže celá tato kampaň má jen za cíl vyvinout tlak na orgány činné v trestním řízení živé kauzy Čapí hnízdo a k tomu to samozřejmě využívají opoziční politici. Protože jaký by měli program, kdyby neměli Babiše? A kvůli tomu zase svolávají mimořádnou schůzi. Kolikátou už kvůli Babišovi svolávají? Strany, které neměly žádný program, jen antibabiš.

Nejvyšší státní zástupce dal pokyn k prověření celé kauzy, vymyšlené novináři. Orgány činné v trestním řízení mají veškeré informace o pobytu a zdravotním stavu mého syna. Advokáti tuto situaci řeší a nevznikají žádné obstrukce.

Je to další pokus těchto lidí destabilizovat politickou situaci v České republice v době, kdy se nám daří a kdy skutečně máme skvělé výsledky. A tentokrát pokus destabilizovat politickou situaci s odporným útokem na moje děti. Takže to je všechno, co k tomu chci říct a samozřejmě zítra máme vládu a já určitě budu informovat i kolegu Hamáčka z vlády a tu situaci probereme.


https://www.novinky.cz/domaci/clanek/protopopov-babise-jr-jsem-neunesl-staral-jsem-se-o-nej-jako-o-bratra-40255637?fbclid=IwAR35afv14xod0GJ4jcs3bHn5eXoC1xkzZKmAUDw435uIvH6vNDDjvZUp5kg 

15.11.2018

Protopopov: Babiše jr. jsem neunesl, staral jsem se o něj jako o bratra

Jak jste se dostal k tomu, že jste se začal starat o Andreje Babiše jr.? Kdy se jeho nemoc vlastně projevila?

Sám nevím, na to se budete muset zeptat jeho otce. Vím jen, že jeho schizofrenie naplno propukla 17. července 2015, kdy Andyho policie zajistila v autě na D1 a nechala převézt na psychiatrii v Havlíčkově Brodě a následně na NUDZ, kde pracovala moje manželka... A protože říkal nesmysly, tak ho převezli na psychiatrii, kdy ten den měla službu moje žena. Co vím, tak ho dostala na příjem, a od té doby to všechno začalo. Pan Babiš st. manželku pak požádal, zda by mu se synem nepomohla a nesehnala mu nějakého opatrovníka. Tak jsem si řekl, že to zkusím, tehdy jsem vůbec nevěděl, jestli to zvládnu. Není to nic jednoduchého... 

V čem konkrétně spočívala vaše práce? Co vím, tak jste pro Agrofert pracoval jako řidič.

Šlo vlastně o podporu, o dohled nad Andym a o trávení společného času. Nebylo to zdravotního rázu, ale spíš šlo o to, ráno Andyho vytáhnout z postele, dojít s ním k lékaři nebo na úřad a zaměstnat ho přes den. Dělal jsem práci, řekněme, asistenta. První čtyři měsíce jsem tu práci dělal z vlastního přesvědčení. Do Agrofertu jsem nastoupil na pozici řidiče až od ledna 2016.

Vy jste dělal Babišovi ml. asistenta zadarmo?

Ano. Tehdy jsem spoluvlastnil firmu na jízdní kola Cyklotonic a Andyho jsem se snažil zapojit do mé práce. Chtěl jsem, aby něco dělal, aby neležel v posteli, protože jakákoli aktivita mu jen může prospět... Jenže tak po dvou měsících jsem zjistil, že ho práce v mé firmě vůbec nebavila, a ani to, že tam musel vysedávat, nedělalo moc dobrotu...

Takže jste byl zařazen jako řidič naoko?

Ne, rozhodně to nebylo naoko. V AGROFERTU jsme normálně společně s Andym rozváželi různé věci, v podstatě jsme byli kurýři. Dělali jsme tak sedm osm hodin, ale reálně jsme spolu trávili více času, klidně i půl dne, včetně sobot a nedělí. Pokud jde o mzdu, tak samozřejmě že to nebyl 20tisícový plat uklízečky. Zabralo mi to hodně času, ale Babiš mě platil slušně. Že by to ale bylo přes sto tisíc, tak to ne... Schizofrenie, kterou trpí, je strašná... Na Krymu se Andy navíc seznámil se slečnou a klapalo jim to spolu. A protože už na tom byl zase psychicky lépe, tak jsem si řekl dobře, potřebuju se chvíli věnovat i vlastní rodině, tak jsem ho nechal na Krymu pod dohledem té slečny a odletěl do Česka. 

To se s ní seznámil sám?

Ne, seznámil jsem ho s ní já.

Přijde mi divné, že byste nechal Babišova syna, kterého jste měl na starost, slečně, kterou jste znal 14 dní.

Kdybych si jí nebyl jist, tak to nikdy neudělám. Ona po 20 minutách kontaktu s ním dobře pochopila, že je jiný. Brala to tak, že je kluk fajn, občas že je to s ním těžké, ale jde to zvládnout. Tu slečnu mi doporučil můj dobrý přítel, který věděl, že má 10letého syna, že je na ni spolehnutí a tak dále... Mezitím se slečna, která na Krymu jen pracovala, vrátila domů za mámou do Krivého Rogu, což je hornické město na východě Ukrajiny. Andy za ní strašně chtěl jet a já jsem mu říkal: Hele, kamaráde, Krivoj Rog, to není země zaslíbená, ale Mordor - věznice, důlní šachty, feťáci... Ale Andy byl svéprávný a chtěl tam jet, tak jsem si řekl, že to zvládneme... Pamatuji si, že to bylo před Vánoci, ty jsem strávil tam a na Silvestra jsem přijel domů.

Sám?

Ano, s jeho slečnou jsem se domluvil, že kdyby něco, tak mi musí zavolat. Navíc se jeho stav zhoršil. On totiž ten Krivoj Rog není žádná selanka, tak mě začal podezírat, že s jeho slečnou něco mám a ona se mnou. Proto jsem se raději sebral a odjel.

Počkejte, vy jste nechal syna českého premiéra v takovém městě samotného bez ochranky? Vždyť ho kdokoli mohl unést.

To se těžko vysvětluje. Byl jsem si jist, že se nic nestane, a navíc tam s ním byla ta slečna. Byl to sice jiný svět, ale nebylo tam nebezpečno...

Nikdy jsem ho nenutil proti jeho vůli, nikdy jsem mu nic špatného neudělal. A unést do Ruska? To není tak úplně jednoduché někoho vláčet autem proti jeho vůli přes několik celních kontrol a mimo schengenský systém.

    

https://www.e15.cz/nazory/komentar-bohumila-pecinky-antipribeh-o-andreji-babisovi-1353604?fbclid=IwAR3lEYA8rRGOynFPSNzk0qnTnR5GO0DcibyDnrbvxr2t_Vy4EvkkxHDahf4 

15.11. 2018

Komentář Bohumila Pečinky: Antipříběh o Andreji Babišovi

Současně premiér - slušně řečeno - neudělal nic pro to, aby byl trestnímu řízení nápomocen. Jinak řečeno aby svým dětem zaplatil nejlepší právníky a zprostředkoval jejich výpovědi a hodnověrné posouzení zdravotního stavu. Jsou naopak indicie, že dělal vše pro to, aby se tak nestalo.


https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2652284-premier-babis-podekoval-manzelum-protopopovym-za-peci-o-syna?fbclid=IwAR0g6rDkYQLKE_qHDdOd8VvL4t1T-eOFo2WkJReK5yc67Ms47jWy7kJeJ58

15.11.2018

Premiér Babiš poděkoval manželům Protopopovým za péči o syna

"Můj syn měl to štěstí, že i přes velmi vážnou duševní nemoc měl kamaráda, který se o něj staral jako o bratra. Kéž by všichni nemocní měli někoho takto hodného a oddaného, kdo jim věnuje svůj čas, pozornost a péči," napsal předseda vlády na Facebooku.

"Děkuju manželům Protopopovým, že nám naprosto nad rámec všeho běžného pomohli a že Petr Protopopov věnoval dva a půl roku svého života mému synovi. Dal mu přátelství, svůj čas, naslouchal mu, pomáhal mu," pokračoval Babiš.


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/577428/babis-ml-si-na-krymu-nasel-slecnu-tvrdi-protopopov-pridal-detaily-o-vztahu.html?fbclid=IwAR37dsE5IZTkog9rS_kGTZv4gA9bKTSSUlVjbrSOrtlvqL_fuYYC3CintaU 

15.11.2018

Babiš ml. si na Krymu našel slečnu, tvrdí Protopopov. Přidal detaily o vztahu

Andyho jsem měl rád, byl pro mě jako nevlastní bratr, tvrdí Petr Protopopov... Protopopov také zmínil, že Babiš ml. trpí těžkou schizofrenií. A že musel dohlížet na to, aby ráno vstal z postele, nebo si uvařil čaj. Do Ruska a na Krym s ním syn premiéra prý ale vycestoval dobrovolně, a dokonce si tu i našel slečnu, kterou Protopopovi doporučil známý... řekl Petr Protopopov deníku Právo s tím, že Babiš mladší trpí "schizofrenií, která je strašná."


https://tn.nova.cz/clanek/co-je-to-bipolarni-porucha-kterou-trpi-babisova-dcera.html 

15.11.2018

Nemoci Babišových dětí přináší myšlenky na smrt, říká psychiatr

"Můj syn trpí schizofrenií," vyjádřil se premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci... je psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku... Dcera Andreje Babiše podle jeho vyjádření trpí bipolární poruchou. "A pokud někdo neví co to je, tak ať si vzpomene na Karla Svobodu. Zpochybňovat zdravotní stav mých dětí mohou jen bezcitní fanatici," tvrdí Babiš. Na zmínku o nemoci svého otce ale reagoval skladatelův syn Petr Klein Svoboda, který premiéra obvinil ze lži.


https://www.euro.cz/udalosti/babis-mladsi-otec-lze-chci-byt-ve-spojeni-s-ceskou-policii-1429327?fbclid=IwAR14mapMLfUfGDr2vlP22rP-66rwvynxU5HMYkS4MXziOof2K1JFd6Hr-4k 

15.11.2018

BABIŠ MLADŠÍ: OTEC LŽE O MÉ NEMOCI. CHCI BÝT VE SPOJENÍ S ČESKOU POLICIÍ


https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/babis-podekoval-protopopovi-pro-syna-byl-kamaradem_503227.html?fbclid=IwAR1TvpirrWslVy3nA-dkXGfsDPsxxJ8oK52aCfhLTvPJu8k7CEXEGkh3jEI 

15.11.2018

Babiš poděkoval Protopopovi, pro syna byl kamarádem

"Vysvětloval jsem synovi, co se tady děje, že se novináři kvůli kauze Čapí hnízdo mezi námi snaží vyvolat spor. Ale on je přesvědčený, že na ten výlet do Ruska šel nedobrovolně. Přitom si tam našel přítelkyni."


https://www.expres.cz/zpravy/andrej-babis-mladsi-dita-protopopova-protopopov-krym-ukrajina-rusko-capi-hnizdo.A181115_155411_dx-zpravy_stes? 

15.11.2018

Připravená kampaň, říká Babiš. Vysvětlil, jak je to s občanstvím syna a cestou na Krym

"Je to odporné zneužívání nemocného člověka... Znovu opakuji, že je to pečlivě připravená kampaň. Oni navštívili syna a lhali, když říkali, že věděl o tom, že ho natáčí na kameru v brýlích. Odpornější stanici, než je Seznam Zprávy, neznám. Patologická nenávist těchto lidí vůči mně, protože jsou to moji bývalí zaměstnanci, je neuvěřitelná," řekl Babiš... "Dozvěděl jsem se z Blesku, že jim psal v roce 2017.

A pokud někdo zpochybňuje jeho nemoc, což je největší odpornost, co jsem kdy zažil, tak já se jen ptám, proč, jak sám píše, ho policie v červenci 2015 na dálnici D1 zadržela, odvezla ho do psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě a následně byl převezen do Národního ústavu duševního zdraví," zamýšlel se Babiš.

"Profesor Cyril Höschl mi řekl, že si nemyslí, že by můj syn simuloval. Jeho diagnózu mi potvrdila jeho matka a stejně tak i lékaři ve Švýcarsku," dodal.


https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/vypoved-psychiatrie-i-prace-v-agrofertu-babis-mladsi-popsal-v-e-mailu-svou_1811151130_ako?fbclid=IwAR2aYuaf7LA8E97sKwNL8aV7CHm1XHP5i3eCUSJWhvF81uErpywiLeAmz1Q 

15.11.2018

Výpověď, psychiatrie i práce v Agrofertu. Babiš mladší popsal v e-mailu svou životní situaci

"Protopopova zajímá jenom Rusko a logicky jeho vlastní rodina plus tahat na branku v práci. Protopopovou zajímá její rodina a kariéra, moje zdraví je v haj*lu," tvrdí Babiš mladší.

"A co se týče vlastního přání a svobody od útisku, tak to v žádném případě nepřichází v úvahu. Schizofrenií trpící lidé mají menší práva než kriminálníci. V ČR nemám žádná práva!!!!! Ten Rus se mi také smál, že to jenom v Americe ti může pomoci právník," popisuje.

"Květen 2017 - situace mezi vztahem pečovatel (Protopopov), pacient (já) a doktorkou - která cení zuby, když je konfrontována (Protopopová), je tak neúnosná, že jsem schopen vidět z téhle časové dálky svůj vlastní hrob/ invalidní židli nebo minimálně zdravotní problémy. Nechci brát léky."


https://www.expres.cz/zpravy/andrej-babis-mladsi-petr-propopov-krym-ukrajina.A181115_093234_dx-zpravy_stes? 

15.11.2018

Protopopov o Babišovi ml.: Na Krymu jsme byli na dovolené, našel si tam partnerku!

"V Jaltě jsme si pronajali obrovský byt s výhledem na moře. Na Krymu se Andy navíc seznámil se slečnou a klapalo jim to spolu. A protože už na tom byl zase psychicky lépe, tak jsem si řekl 'dobře, potřebuju se chvíli věnovat i vlastní rodině', tak jsem ho nechal na Krymu pod dohledem té slečny a odletěl do Česka," popsal.


https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2652899-seznam-zpravy-babis-junior-chce-byt-kvuli-unosu-v-kontaktu-s-policii?fbclid=IwAR0bqGa0nhWGQP3V830Fv_SAFDw1Zp2hDlnSKVZTLbYzs3rngQAvLmz_Jdc 

15.11.2018

Policie ověřuje nejnovější zprávu z e-mailu Babišova syna, v níž autor obviňuje premiéra ze lži a žádá o zprostředkování kontaktu

"Teď čtu v novinách, že můj otec řekl, že musím být pod 'neustálým dozorem' vzhledem k mé pseudonemoci, které se říká schizofrenie. Tím překročil červenou čáru, protože to je lež a sahá to a dotýká se to mé osobní svobody. Nejsem vůbec pod 'dozorem' ve Švýcarsku, ale volný. Četl jsem taky, že policie znovu otevřela můj případ 'únosu'. Jestli je člověk opravdu unesený, nebo ne, je jedna záležitost, ale to, že můj pečovatel řekne: 'Já a tvůj otec uděláme všechno, abys byl zavřený (v psychiatrické léčebně)', je druhá. Přeji si být telefonicky v kontaktu s Policií ČR vyšetřující můj případ z Ukrajiny a Ruska. Možná mi to za ten trik se skrytou kamerou vybavíte," citují Seznam Zprávy údajný e-mail.

Byl jsem unesen na Krym. Teď se nacházím na Ukrajině u své přítelkyně. Čeká mne nedobrovolný psychiatrický zákrok. Můj otec potřeboval, abych zmizel po čas kauzy Čapí hnízdo," napsal Andrej Babiš mladší v e-mailu, který policie obdržela 5. ledna 2018. O tři dny později přišla elektronická zpráva z neznámého důvodu podruhé.


https://www.bulvar.cz/exkluzivni-foto-andrej-babis-jr-svedkem-na-tatove-svatbe-pak-odletel-na-krym?fbclid=IwAR2SMnnwvdkI3G-VwZirQtzzBWY97C-9TTfAlfjHNwE-4q6SrliP9Ta8ls0 

16.11.2018

Exkluzivní foto: Andrej Babiš jr. svědkem na tátově svatbě! Pak odletěl na Krym

A jak teď Blesk zjistil, mladý zádumčivý muž zvěčněný mezi hosty je právě jeho syn Andrej Babiš mladší (35)!

To už byl dle e-mailů, které kdysi poslal Blesku, bývalý pilot v péči odborníků. Přítomni na veselce byli také Dita Protopopová (38) - psychiatrička, která ho léčila - a její muž Petr - bodyguard, který měl mladého Babiše na starost... Není vyloučeno, že (například právě kvůli zdravotnímu stavu) mohl být přítomen jen na začátku akce, kdy si Babišovi po 23 letech spolu řekli »ano«. Na dalších snímcích z bujarých oslav se totiž neobjevuje.

(před juniorem kráčejí manželé Protopopovovi)


https://www.e15.cz/domaci/babis-junior-na-krymu-obrovske-bezpecnostni-riziko-pro-stat-rika-adamova-pekarova-1353646?fbclid=IwAR15NBFj93WoWNqgKuyMdEbOQ7WYX6vEG02DaT32xmrv30S4ixSNxHG2vJ8 

16.11.2018

Babiš junior na Krymu? Obrovské bezpečnostní riziko pro stát, říká Adamová Pekarová

"Krym jako Ruskem okupované území je určitě velmi prošpikován agenty ruských bezpečnostních služeb, kteří o Babišovi juniorovi určitě věděli. Tím vzniká obrovské bezpečnostní riziko pro Českou republiku," upozorňuje Adamová Pekarová.


https://www.ahaonline.cz/clanek/musite-vedet/154037/syn-premiera-andreje-babise-prvni-fotky-z-krymu.html?fbclid=IwAR2bDf7BUTiCW5xpAuz5Z9dulGAv7Rn_6T3Eb0uyhfvBWWSvAKLOi5z1IZQ 

16.11.2018

Syn premiéra Andreje Babiše: První fotky z Krymu!

"Pan Babiš st. manželku pak požádal, zda by mu se synem nepomohla... Tak jsem si řekl, že to zkusím," řekl Protopopov pro Novinky. cz. Nejprve to prý dělal zadarmo, pak mu premiér Babiš platil - slušně, ale "přes sto tisíc to nebylo"... A když slečna odjela domů do města Krivoj Rog, premiérův syn si prý vynutil, že za ní pojedou. Tady opět zůstal sám, protože prý svého ochránce začal podezřívat, že má něco s jeho slečnou... Naposledy prý Protopopov Andreje ml. viděl v lednu 2018, kdy pro něj přijel do Bratislavy, aby jel vypovídat na policii kvůli svému e-mailu o únosu. Premiérův syn se ale podle něj zamkl v pokoji a "strašně vyváděl", že k výslechu nepojede.


https://www.novinky.cz/domaci/clanek/babis-nebyla-zadna-moje-snaha-syna-uklidit-odjel-dobrovolne-40256026 

16.11.2018

Babiš: Nebyla žádná moje snaha syna uklidit, odjel dobrovolně

Váš syn má švýcarské občanství. Kdy ho získal?

Já to nevím a ani to neřeším. Ve Švýcarsku chodil na střední školu, kde jeho matka dlouhodobě žije. Ale každopádně není občanem České republiky.

Kdy se tedy českého občanství zřekl?

Nikdy ho neměl. Narodil se v Bratislavě, a jak říkám, pak chodil do školy ve Švýcarsku, kde dlouhodobě žije jeho matka. Pokud vím, tak má asi i slovenské občanství. Ale nejsem si jist. Ale nikdy nebyl občanem ČR.


https://www.ceska-justice.cz/2018/11/policie-se-snazi-kvuli-emailu-i-udajnemu-unosu-spojit-andrejem-babisem-ml/?fbclid=IwAR1wu3-y1OQjCHFI0UyXDEFAuK_f-2bE3EvQRy28XuX-dQ2rbGeJzSMOSxw 

16.11.2018

Policie se snaží kvůli emailu i údajnému únosu spojit s Andrejem Babišem ml.

Policie se pokouší o navázání přímého kontaktu s Andrejem Babišem mladším... Snaha je zatím bez odezvy, uvedl na dnešní tiskové konferenci ředitel pražské policie Jan Ptáček... Policisté podle Ptáčka po Babišovi mladším nikdy nepátrali, protože nemuseli. "Byli v pravidelném kontaktu s jeho advokátem a informace o jeho pobytu v zahraničí průběžně ověřovali... Policie intenzivně pracuje na prověření nových informací, mezi které patří i e-mail, kde Babiš mladší usiluje o kontakt s policií, dodal ředitel. "Od včerejška (čtvrtka) se pokoušíme o navázání přímého kontaktu s pisatelem.

(pozn.: DEN PŘED ODLETEM BABIŠE ZA SYNEM DO ŽENEVY!)


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/on-line-babis-ridi-jednani-vlady-o-politicke-krizi-bude-jednat-s-hamackem-60305?fbclid=IwAR1qg5zWNpG0IahE29RqCEoH3IbE-pYSyrx_DYOpENjODIbK_wOSLZ5LkR0 

16. 11. 2018

Online: Premiér Babiš odjel za synem do Švýcarska

Premiér Babiš odjíždí za synem, o kterém sám tvrdí, že ho neviděl od své svatby zhruba před rokem a čtvrt. Zároveň o něm v rozhovorech a na sociálních sítích tvrdí, že je vážně nemocný. Jede za ním ve chvíli, kdy Andrej Babiš junior řekl reportérům Zvláštního vyšetřování Sabině Slonkové a Jiřímu Kubíkovi, že v souvislosti s Čapím hnízdem podepsal dokument, o kterém nevěděl, co obsahuje.https://www.lupa.cz/aktuality/soukromi-majitele-seznam-cz-uz-nemusi-byt-soukrome-pise-denik-mf-dnes/

16.11.2018

Soukromí majitele Seznam.cz už nemusí být soukromé, píše deník MF DNES

Deník MF DNES z vydavatelství Mafra, které patří holdingu Agrofert ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše, v pátek 16. listopadu v rubrice Názory zveřejnil karikaturu, která se týká majitele Seznam.cz Iva Lukačoviče.

"Patnáctý nejbohatší Čech v nové roli. Televize Seznam zabrousila do rodinného zázemí premiéra, dokonce do chorobopisu jeho syna. Tím se její vlastník Ivo Lukačovič zařadil mezi magnáty podezřívané z toho, že svá média zneužívají pro vlastní byznysové zájmy. A muž, který si dosud přísně střežil své soukromí, musí počítat s tím, že i to už bude propříště věc veřejná," stojí v popisku obrázku...

Seznam.cz pokládá text za výhrůžku, přímo komentovat ji ale nechce. "Výhrůžky šéfredaktora deníku, patřícího do premiérova svěřeneckého fondu, ponecháme k posouzení kriticky uvažující veřejnosti," stojí v oficiálním prohlášení firmy. 


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/577872/jedu-synovi-pomoct-babis-odletel-do-svycarska-na-narodni-tridu-sel-o-pulnoci.html?fbclid=IwAR1yrp7M5hKvL1JB8vKZIWcTfrvzBguBFik0mKTohsiZVHKRVqosDRZP3v0 

17.11.2018

"Jedu synovi pomoct." Babiš odletěl do Švýcarska, na Národní třídu šel o půlnoci

Babiš již dříve uvedl, že jeho pětatřicetiletý syn z prvního manželství trpí schizofrenií a případ považuje za hyenismus novinářů...

"I tento rok jsem na Národní třídu přijel uctít památku studentů a všech, kteří bojovali za svobodu a demokracii. Tento rok jsem přišel dřív, protože brzo ráno letím za svým synem do Švýcarska," řekl premiér. Z bytu, v němž žije se svou matkou, podle něj nemůže syn dva dny kvůli zájmu novinářů vycházet. "Jedu za ním, abych mu pomohl," dodal.


https://www.novinky.cz/domaci/clanek/slonkova-s-kubikem-byli-znovu-v-zeneve-babis-ml-s-nimi-prestal-komunikovat-40256308?fbclid=IwAR1i18isonZeau02kI5972L87Nez2irjaHxbfm_SVd66DJN-ICbzVRJCH2E 

17.11.2018

Slonková s Kubíkem byli znovu v Ženevě, Babiš ml. s nimi přestal komunikovat

Andrej Babiš ml., syn českého premiéra Andreje Babiše (ANO), poslal ve čtvrtek ze Švýcarska další zprávu. Kontaktoval reportéry serveru Seznam Zprávy Sabinu Slonkovou a Jiřího Kubíka, které opět požádal, aby ho spojili s českými vyšetřovateli. Novináři se do Švýcarska vydali, ale junior s nimi přestal komunikovat. Ještě předtím jim však Babiš ml. uvedl, že jeho otec prý vyvíjí tlak na matku a že se ho osobně celá situace velmi dotýká.


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/matka-na-me-zacina-tlacit-otec-uz-urcite-tlaci-na-ni-reporteri-seznamu-vyjeli-znovu-za-andrejem-babisem-ml-60691?fbclid=IwAR3sZQu187NAYiZwTiuCfjoU40pmRtWFmkJyQDg2es6-TxRIAQzvKx5OU7w 

17.11.2018

"Matka na mě začíná tlačit, otec už určitě tlačí na ni." Reportéři Seznamu vyjeli znovu za Andrejem Babišem ml.


https://www.forum24.cz/otce-dity-protopopove-ocenil-putin-ruskych-vazeb-kolem-babise-je-tolik-ze-to-neni-nahoda/

17.11.2018

Otce Dity Protopopové ocenil Putin. Ruských vazeb kolem Babiše je tolik, že to není náhoda


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vyjadreni-matky-andreje-babise-ml-beaty-babisove-z-tv-nova-60748?fbclid=IwAR2woDeMB0-dSdmfRKxhjzaBiHCVDfvK_eafiSwugQudzksO_BqAaGUBwFg 

18.11.2018

Vyjádření matky Andreje Babiše ml. Beaty Babišové z TV Nova

VIDEO


https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/babis-babisova-beata-ex-capi-hnizdo-kauza.A181118_174046_domaci_kuce? 

18.11.2018

Žádám novináře, aby nás neobtěžovali, řekla exmanželka premiéra Babiše Beata


https://www.sutori.com/story/babisova-cesta-do-cela-zeme--vKfmCh6ZLkXaMTzCBnr1w9kM?fbclid=IwAR17NQPWcTYYx4_zXY3aIHNNQeMmCIvxYixQFkKHrmoimlR0zhk1___W7Io 

Babišova cesta do čela země

"S bývalou paní mám přátelský vztah, pomáhám jí i finančně," řekl Babiš po volbách v roce 2013 magazínu Pestrý svět.


https://www.e15.cz/domaci/babis-syn-a-jeho-matka-jiz-pochopili-jak-je-novinari-zneuzili-1353691?fbclid=IwAR1uWjAS6vjfmJzVpt6Be05EhWgVF1S7ktTbM1vSQEicOz8QxvDJqGeo6iY 

18.11. 2018

Babiš: Syn a jeho matka již pochopili, jak je novináři zneužili

Andrej Babiš mladší a jeho matka už pochopili, jak je novináři zneužili, uvedl premiér Andrej Babiš po sobotním setkání se svým synem. Napsal to na svém facebookovém profilu. Uvedl, že se synem v Ženevě strávil pět hodin.

(pozn.: A PROČ TO TEDY SYN SPOLEČNĚ S MATKOU NEŘEKL NA VIDEU, KTERÉ PŘIVEZL BABIŠ ZE ŽENEVY?)


https://www.expres.cz/zpravy/andrej-babis-rozhovor.A181118_192442_dx-zpravy_lare?fbclid=IwAR0G0awtijn1Te_9vVKxTiXTyKZIrTeduCBNgnJuOVMU_qDwFZL6cah68SQ 

18.11.2018

Babiš ke kauze "údajný únos na Krym": Novináři porušili zákony, syn se tam zasnoubil


https://www.respekt.cz/politika/ceske-tajne-sluzby-proveruji-ukrajinskou-pritelkyni-babisova-syna?fbclid=IwAR17tAxt0A9ziUzhd1xO4quLO2zljpfCdEDBhOr_7nwgfMiMdPoyCSA8rBk 

18.11.2018

ČESKÉ TAJNÉ SLUŽBY PROVĚŘUJÍ UKRAJINSKOU PŘÍTELKYNI BABIŠOVA SYNA

Kdy dostal Babiš junior švýcarské občanství? Kdo je jeho přítelkyně? To nejdůležitější premiér neřekl ani v debatě na Nově

Moderátor se například nezeptal, odkdy má Babiš junior švýcarské občanství. Kdyby ho získal nedávno, mohlo by to ukazovat na účelovost. Babiš mladší je společně s otcem obviněn v případu Čapí hnízdo, Švýcaři k trestnímu stíhání své občany nevydávají... Respekt se Babiše... opakovaně ptal... na okolnosti získání synova švýcarského občanství, premiér však dosud neodpověděl.


https://zpravy.aktualne.cz/domaci/sledujeme-zive-andrej-babis-promluvi-o-ceste-za-synem-do-svy/r~38a4785ceb5a11e8b7c1ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR1SoXFS8hyLybxyxWxgiCm4SinrEIAW0gozITb3sJFKChlA-6N7ACaex-U 

19.11.2018

Premiér Andrej Babiš: Syn je těžce nemocný, novináři terorizují moji rodinu

Premiér Andrej Babiš poskytl rozhovor televizi Nova. Řekl, že novináři natáčeli ve Švýcarsku jeho syna skrytou kamerou, čímž porušili švýcarské zákony.

Na otázku na možné nebezpečí pro jeho syna či bezpečnostní riziko pro Českou republiku, jak o pobytu syna premiéra na anektovaném Krymu mluvili někteří politici: "Já viděl většinu politiků světa, Trumpa, Putina, všechny jsem viděl. Tihle lidi ani netuší, o čem mluví. Dělají si politiku antibabiš, zviditelňují se na neštěstí mého syna. To je neuvěřitelné."


https://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-chytrej-titulek/r~9fdd27f0eb8a11e8b474ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR2g2Ryc03Ewv4O7YOyPsYjtaa-t_mv6NxyqlTsTXVs5Mos1RjSZBI7sdPM 

19.11.2018

"Byl jsem štastný, že má přítelkyni." Babiš nevidí problém v pobytu syna na Krymu

"Pan Protopopov je Rus. Nemá víza do Evropy," reagoval Babiš, přestože Protopopov, který má v Česku dlouhodobý pobyt, může volně cestovat po celé Evropské unii.


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/577993/exmanzelka-babise-promluvila-skandalni-utok-na-mne-a-meho-syna-nemuzeme-vyjit-z-bytu.html?fbclid=IwAR1Z35afNKiJo855Xjd3DB5qPYgZ3yX3GwDsfxfjbqmQKhPkhtBFIb9Scik 

19.11.2018

Exmanželka Babiše promluvila: Skandální útok na mne a mého syna, nemůžeme vyjít z bytu


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/577974/tlacil-babis-na-syna-byl-krym-pokus-o-zavleceni-pravnici-nikdo-mu-to-nedokaze.html?fbclid=IwAR0IgDYFY9iba8EN2muZB9NVgx93kYcn0MLcHI1MPc9gimwKLxyBzaOIYOM 

19.11.2018

Tlačil Babiš na syna? Byl Krym pokus o zavlečení? Právníci: Nikdo mu to nedokáže


https://zpravy.aktualne.cz/domaci/na-klinice-kde-se-lecil-babis-mladsi-vypukl-pozar-hasici-eva/r~8ce76abaec2611e884f6ac1f6b220ee8/ 

19.11.2018 

Hasiči kvůli požáru evakuovali ústav v Klecanech. Dříve se tam léčil Babiš mladšíhttps://finmag.penize.cz/kaleidoskop/401929-organizovany-zlocin-na-prazske-psychiatrii?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR1b0hJ_re6K77Ga_jjafJVHDpHgAfnXacgPcpLP3okXXbH98tr7qELFGJE 

20.11.2018

ORGANIZOVANÝ ZLOČIN NA PRAŽSKÉ PSYCHIATRII?https://www.euro.cz/politika/hamacek-soudni-znalec-znovu-vysetri-andreje-babise-mladsiho-1430008?fbclid=IwAR1pXxmWNDw0U0NCMTp9wBQvovs0PVqi6witCaVkbbSL2gkzvkJctq5c_5c#utm_medium=selfpromo&utm_source=euro&utm_campaign=copylink 

20.11.2018

HAMÁČEK: SOUDNÍ ZNALEC ZNOVU VYŠETŘÍ ANDREJE BABIŠE MLADŠÍHO


https://www.denik.cz/z_domova/andrej-babis-muj-syn-ma-svycarske-obcanstvi-vic-nez-deset-let-20181119.html?fbclid=IwAR09haou3RKKN78P1Mbw6IGuOl5YvKH6t0oWTyCkiIuBsaV3AQChP-U3sYA 

20.11.2018

Andrej Babiš: Mým dětem škodí novináři, jsou největším ohrožením mé rodiny

Kdy váš syn odjel do Ruska a na východ Ukrajiny?

Poprvé byl syn s panem Protopovovem na dovolené v Rusku v Kaliningradu v roce 2016, následně v roce 2017 navštívil Rusko a Ukrajinu, kde trávil čas se svou přítelkyní.

Uvedl jste, že váš syn nikdy nebyl občanem České republiky, ale má švýcarské občanství. Jak dlouho?

Jste první, komu to říkám. Můj syn je švýcarským občanem více než deset let.

Proč tedy neodjel do Švýcarska, ale s Petrem Protopopovem do Ruska a na Krym?

Protože v té době o něj pečovala pan Protopopov, staral se o něj jako o nevlastního bratra, měli přátelský vztah. Jezdili spolu na dovolené, na kola a lyže, na výlety.


https://www.forum24.cz/protopopova-pristihli-reporteri-v-dome-babise-ml-mesic-pred-cestou-na-krym/?fbclid=IwAR1CA0YJzN6R5kcyZMuG9-20VYosbuK99wd4thqcRT-2cGh5RxICkeowRXk 

20.11.2018

Protopopova přistihli reportéři v domě Babiše ml. už měsíc před cestou na Krym

Další důležitý díl děsivého příběhu okolo Andreje Babiše mladšího předložili Reportéři ČT. Upozornili, že Petra Protopopova, Rusa, zaměstnance Agrofertu, kterého Babiš mladší označil za svého únosce, našli ve vile juniora měsíc před podivnou cestou na Krym, tedy před více než rokem...


https://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/124578/syn-ministra-babise-koupil-vilu-za-13-milionu.html 

19.9. 2016

Syn ministra Babiše: Koupil vilu za 13 milionů!

Senzační dárek k dovršení Kristových let si nadělil první syn ministra financí Andreje Babiše (62) Andrej (33)... Před pár týdny si Andrej koupil od rozvedeného páru rodinný dům o rozloze 162 metrů čtverečních v pražských Ďáblicích. K němu přes 600 metrů zahrady, to vše za nemalých 12 a půl milionu korun. Vypomohl také otec, jehož majetek je kolem 40 miliard? "To je soukromá záležitost!" zareagoval na dotaz Aha! Babiš starší. Bariérou mlčení se obrnil i syn... Horší už to bude s pokusy uřídit mladého Andreje. Ten totiž kvůli svému rebelantství dokonce »vyletěl« od společnosti Travel Service, kde jako pilot působil. "Nedokázal se podřídit autoritám," prozradil dobře obeznámený zdroj.

(pozn.: Juniora zavřeli do domácího vězení, a národu se sdělilo, že si koupil vilu v Praze)


https://blog.aktualne.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=32879&fbclid=IwAR0vV38HX9e3tJYKqeb_s9o2FpAGlylkwZYgXULn-s-dgxW7pTi6tXFWZnk 

21. 11. 2018

Co je opravdu znepokojující v případu Andreje Babiše mladšího

... ještě více znepokojivé jsou mezinárodně bezpečnostní aspekty pobytu Babiše mladšího v Rusku, a to bez ohledu na to, zda tam jel dobrovolně, nebo tam byl zavlečen. Když premiér odbývá pobyt svého syna na Krymu s tím, že tam je pěkně a svítí tam sluníčko, a že se tam jeho syn cítil šťastný (zejména prý poté, co se tam seznámil s ukrajinskou dívkou), měl by se spustit alarm ve všech českých tajných službách.


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/579063/sokovany-babis-o-spoutani-syna-jsem-nevedel-do-ceska-uz-neprijde-ma-fobii.html?fbclid=IwAR0EABnmJSnbSxG8g5SBeLY39vvdERFnI_tjLZdhkDSmPMF0F_gg4Zx0HUU 

22.11.2018

Šokovaný Babiš: O spoutání syna jsem nevěděl. Do Česka už nepřijde, má fobii

Přijel jsem do ústavu za synem a čekala mě paní Protopopová... jsem se seznámil s jejím manželem, protože když byl syn medikován a měl se vrátit do normálního života, tak bylo potřeba sehnat někoho, kdo se o něj postará od rána do večera. A my jsme nikoho nesehnali... A Protopopov se de facto stal jeho druhým bratrem... A až následně, později paní Protopopová, a to jsem jí řekl, že to nebyl dobrý nápad, kandidovala za naše hnutí.

Nechte mě říct jednu větu. Schizofrenie je skutečně choroba, kde si pacient nikdy přizná, že je nemocný. (Babiš tu původně řekl i věty: "Oni zpochybňují a říkají, že můj syn je nemocný. Není nemocný." Později tiskové oddělení ANO uvedlo, že šlo o omyl, pozn. red.)


https://tn.nova.cz/clanek/rusove-kauzu-babise-ml-neovlivnovali-tvrdi-kontrarozvedka.html?fbclid=IwAR1O-ULvJt9wOe_5DoxUcDzNh_W4rhV-mdlcATIeF7mhLJF9gndwEzARELs 

22.11.2018

Kontrarozvědka prověřila kauzu Babiše ml. Rusové v ní nejsou

" ...ze strany BIS bylo sděleno, že BIS nemá informace o vlivu žádných zpravodajských služeb cizího státu na kauzu Andreje Babiše ml. Samozřejmě to neznamená nic víc, než že BIS o tom nemá zprávy. Pochopitelně to neznamená, že nemůžou nějaké informace mít jiné složky..."

(Pozn.: DEZINFORMACE TV NOVA!TITULEK NA tn.nova.cz: "Kontrarozvědka prověřila kauzu Babiše ml. Rusové v ní nejsou")


https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/kauza-capi-hnizdo-andrej-babis-mladsi-andrej-babis-beatrice-babisova-unos-krym_1811231145_gak?fbclid=IwAR1iaB-_Aq4MLntMCRdgLA9yOI06wFU_llrGztJmr_95nf63bniZ3w7aFME 

23.11.2018

Babiš na mého syna žádný nátlak nevyvíjí, řekla exmanželka premiéra švýcarským novinářům


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/co-napsali-ve-svycarsku-o-kauze-babisova-syna-pote-co-mluvili-s-matkou-juniora-61085?fbclid=IwAR1MTXM_L5GrBbBQzkoODXKmfJelCleq-kQt9eenf8hJPXRujzKspfS0ClQ 

23.11.2018

Švýcarský tisk mluvil s matkou juniora: Co píší o kauze Andreje Babiše?


https://www.euro.cz/politika/babis-na-syna-tlak-nevyviji-prijel-ho-utesit-tvrdi-premierova-exmanzelka-1430481?fbclid=IwAR1dq_ERWLO5d-cCRlGLoZk-1ufU6AIWTHhECSsk4g_QTmZZCwXAXvElMww 

23.11.2018

BABIŠOVA EXMANŽELKA PRO ŠVÝCARSKÁ MÉDIA: SYN URČITĚ NEBYL UNESEN, OTEC HO PŘIJEL UTĚŠIT


https://www.psp.cz/eknih/2017ps/stenprot/023schuz/s023042.htm?fbclid=IwAR1rNkpS_HIEgsK9x6AI8Jq0hDRO5_L6MuEw5W6LkYn28jx8NoZaAupFkLM 

23.11. 2018

PARLAMENT

(15.50 hodin) (pokračuje Žáček)

Veřejnost, média i my si lámeme hlavu, proč a jak se Andrej Babiš junior ocitl na Krymu, zda šlo o bezpečnostní riziko, či nikoliv, byť byl doprovázen zaměstnancem či bodyguardem Agrofertu aspoň po část té své cesty.

Jak všichni víme, Krym byl v únoru 2014 anektován Ruskou federací, a to v rámci rozpoutání konfliktu na východní Ukrajině v intencích ruského plánu vybudování nové části země zvané Novorusko. V reakci na tuto agresi byly přijaty sankce proti Ruské federaci, kterých se jako Česká republika účastníme, k nim jsme se připojili, pochopitelně. Byla přijata rezoluce Organizace spojených národů o územní celistvosti Ukrajiny. Ukrajina reagovala na tento akt zákonnou normou upravující přístup na Krym z vlastního území pomocí několika kontrolních bodů a naopak kriminalizací vstupu nebo přechodu hranice z Ruské federace na Krym. Přímo na Krym.

Doplňuji, a to je k těm bezpečnostním aspektům, že autoritou za situaci na hranicích je pohraniční stráž či pohraniční vojsko, která je součást Federální služby bezpečnosti, známé FSB, která je hlavním gestorem vnitřní bezpečnosti Ruské federace. A pro názornost a jakýsi politický pohled doplním, že na Krym jezdili legitimizovat anexi, pokud je známo, pouze představitelé KSČM. Komunistický europoslanec Kohlíček a senátor Doubrava. A pochopitelně byli ze strany ukrajinských orgánů označeni za to, že spáchali nezákonný vstup na Krym na okupované území Ukrajiny.

Proto otázka zní: Proč pan Babiš junior nezamířil například ze Švýcarska na západ? Například do Francie, kde by mohl navštívit některý z majetků, restaurací pana Babiše. Proč zamířil na východ? Myslím si, že otázkou, a také to již zde bylo naznačeno dopoledne nebo ráno, je schengenský prostor a právní situace v schengenském prostoru. Schengenský prostor je prostor, který zajišťuje průchod, volný pohyb osob s tím, že je uzavřena dohoda, že je možné bez kontrol na vlastních hranicích nebo na vnitřních hranicích uvnitř schengenského prostoru se pohybovat. Na druhou stranu je zde podmínka, že v těchto státech je možno kdykoliv zadržet, zatknout, předvést osobu, která je hledaná v kterémkoliv zúčastněném státě, a to na základě evropského zatýkacího rozkazu vydaného soudem.

A tady jenom chci zmínit, že Švýcarsko je sice v Schengenu, ale není členem EU. Čili pokud by Policie ČR vyhlásila například po některé z osob pátrání, tak by nebyl problém v rámci EU ho zadržet, což ovšem neplatí ve státech mimo schengenský prostor, kterým je např. Rusko nebo Ukrajina. V případě Švýcarska a švýcarského občana by to bylo možné asi na základě mezinárodní právní pomoci, na základě bilaterálních smluv, pokud jsou uzavřeny, což je samozřejmě složitější cesta. Trvá delší dobu a muselo by to být na základě věci reciprocity. Pokud je ovšem tato věc dotačním podvodem, tak pochopitelně švýcarské federace, ale ani Ukrajiny či Ruska se tato věc netýká. Zde je možná odpověď na to, proč byl k té cestě zvláštní zvolen Krym.

A v závěru bych se chtěl zeptat. Věřím, že snad se jednou dozvíme, jak to bylo doopravdy. Ale zároveň se obávám té odpovědi, protože se může potvrdit, že nejde o pouhou spekulaci. Děkuji za pozornost.

Poslanec Mikuláš Peksa: Vážené dámy, vážení pánové, je tady několik základních faktů, které nejsou jenom otázkou morálky, ale otázkou základních vlastností bezpečnosti a právního státu. Trestně stíhaný premiér tak pravidelně neřeší jenom vládní agendu a prosazování našich národních zájmů v zahraničí, ale věnuje nesmírné množství času opakovaným pokusům o vysvětlení svých kauz. To mu rozhazuje peníze a silná slova, aby si zajistil popularitu. A místo toho, aby se zodpovídal kritice a spojení ve vlastní straně a byl třeba nahrazen kolegou, jsme svědky vystoupení, kdy chirurg z minutového rozhovoru viděného v reportáži určuje schizofrenii a zapřísahává se, jaké je to všechno spiknutí proti jeho vůdci a majiteli.

Tady si nehrajeme jenom o Česko. Premiér Andrej Babiš je jedním z dvaceti osmi politiků, kteří mají právo vetovat zásadní rozhodnutí EU. No, a jaké zájmy tam hájí. Tak zatím jenom ty svoje. Česko je proti stropování dotací, protože z toho žije holding pana premiéra. Masivní střet zájmů, který momentálně prošetřuje Evropská komise. Takže ve výsledku máme na klíčové pozici Česka i EU člověka, který se hodlá osobně za každou cenu udržet u moci, je velmi snadno vydíratelný a je trestně stíhaný. A tady se jedná o výsostně osobní problém Andreje Babiše, který si za všechny jednotlivé body může sám a sám, protože žádní konspirátoři za něj dotace nečerpali, žádní novináři nemění donekonečna jeho vyjádření a nevytvářejí stále nové verze toho, jak to všechno bylo.

Takže pokud panu premiérovi skutečně záleží na dobru naší a na silné vyjednávací pozici v Evropě, tak je skutečně čas přenechat místo někomu jinému, protože právní stát ČR by neměl být takto zpochybňován, jako se to děje v jiných zemích. Děkuji.


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/579085/protopopovou-vyhodili-prekvapil-babis-s-vyrokem-o-lekarce-sveho-syna.html?fbclid=IwAR2oek_zEfRppOvEjUbrQNIBTn_8gL9hu67WDh-ueOvwgZS6NIOZwdfiNZU 

23.11.2018

"Protopopovou vyhodili," překvapil Babiš s výrokem o lékařce svého syna

Blízkost s Protopopovou Babiš odmítl. Svatba nesvatba

Babiš se zlobil, že se mu podsouvá dlouhodobá známost a blízkost s touto lékařkou. "Byla na vaší svatbě, kandidovala za vaše hnutí a byla vaší spolupracovnicí i na ministerstvu," kontroval moderátor... jsem se seznámil s jejím manželem, protože když byl syn medikován a měl se vrátit do normálního života, tak bylo potřeba sehnat někoho, kdo se o něj postará od rána do večera. A my jsme nikoho nesehnali."


https://zpravy.aktualne.cz/domaci/syn-tu-slecnu-poznal-na-krymu-seznamil-se-v-moskve-projdete/r~0d41d9ccef1d11e8a470ac1f6b220ee8/v~sl:3750fdc0c4cc8961bd3518e4b0917971/?fbclid=IwAR2tRjqo5Y1WKM-MH4InHAw4A4sefg_118haolOAovuuwvxDCBr8_kamyok 

25.11.2018

Syn tu slečnu poznal na Krymu? Seznámili se v Moskvě? Projděte si Babišovy "veletoče"

- 18.11.2018: Premiér v TV Nova uvedl, že jeho syn se s přítelkyní seznámil na Krymu. "Ona je Ukrajinka a seznámili se na Krymu, má rodinu v Krivém Rogu, a když spolu začali chodit, syn s ní byl v Krivém Rogu..."

- 21.11.2018: O tři dny později ale premiér popsal TV Barrandov, že se milenci potkali v Moskvě. "V roce 2016 šli na dovolenou do Kaliningradu. Já jsem byl rád, Protopopov s ním chodil na cyklistiku, dovolené, lyžovat, byl součást jeho rodiny. Neměl jsem čas se o něj starat. Šli jednou do Moskvy, tam potkal jednu slečnu, která byla z Krymu, která pracovala na Krymu..."


https://echo24.cz/a/SzaFu/detaily-komunikace-babise-ml-s-novinari-utekl-jsem-autobusem-do-svycarska?fbclid=IwAR1ZZ0yajMaybyaozLTbaOk88s_wkSiXr6aTaIJ5SFDVZWXJAH8PGMdEjXU 

27.11. 2018

Detaily komunikace Babiše ml. s novináři: Utekl jsem autobusem do Švýcarska

"Bylo to dlouhé. Někdy od září 2017. Pronajímal byty (Protopopov), držel mě v Sevastopolu a pak v Jaltě. Na okupovaný Krym mě vzal z Moskvy na ruské vízum. Bylo to nepříjemné, jít tam proti mé vůli. Pak jsme se vrátili do Evropy a já jsem byl na Slovensku. Pak jsem utekl do Švýcarska autobusem. Od té doby mám nového doktora a zbavil jsem se 'pečovatele', který mě psychicky týral," píše se v mailu Andreje Babiše mladšího.


https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/andrej-babis-mladsi-pritelkyne-krym-e-mail-petr-protopopov_1811291020_ako?fbclid=IwAR0MNt2kGamo6dBSC23kZ_FkAv2Pba7jSHzitQKsvU_HsmbZAbUyOsKTSyA 

29.11.2018

'Můj otec potřeboval, abych zmizel.' Co napsal premiérův syn v e-mailu policii?

"Byl jsem unesen na Krym. Teď se nacházím na Ukrajině u své přítelkyně. Čeká mne nedobrovolný psychiatrický zákrok. Můj otec potřeboval, abych zmizel po čas kauzy Čapí hnízdo."

E-mail přišel české policii 5. ledna 2018, a pak ještě z neznámého důvodu podruhé, a sice o tři dny později...

Policie i přes závažné znění e-dopisu, který v lednu obdržela od Babiše mladšího, jeho osobně nekontaktovala ani ho nezačala hledat...

Policie také původně prověřování zavlečení odložila. Po výslechu totiž Protopopov Andreje Babiše mladšího z Ukrajiny přivezl do Bratislavy k jeho matce. Tam koupili aktuální vydání novin.

Andrej Babiš mladší se s deníkem i matkou vyfotil. Fotografii pak Protopopov odeslal e-mailem českým policistům. Ti případ dále neprověřovali s tím, že se trestný čin nestal.


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-ml-rika-deset-mesicu-totez-na-krym-me-uklidil-otec-kvuli-capimu-hnizdu-jeho-vypovedi-se-nijak-nelisi-61473?fbclid=IwAR3CufIGQBPygtGtVwO1L0ZOtGUnlPW31ZI4PrKdOTOaAnSAaZfbugnM8wY 

29.11.2018

E-mail potvrzuje, že Babiš ml. říká deset měsíců totéž: Na Krym mě uklidil otec kvůli Čapímu hnízdu

Premiérův syn Andrej Babiš mladší hovoří o svém nedobrovolném pobytu na Ukrajině a okupovaném Krymu konzistentně už deset měsíců... Podstatné je, že jak z reportáže Seznamu, tak z e-mailu, který Babiš junior poslal letos v lednu policii a který nyní Radiožurnál získal, vyplývá, že syn premiéra pobýval na Ukrajině nedobrovolně a měl strach...


https://www.denik.cz/z_domova/babisuv-syn-mel-podstoupit-nedobrovolny-zakrok-napsal-to-v-e-mailu-policii-20181129.html?fbclid=IwAR0IfGAmUijPsLWoIxF_gDHPzoTRYn7c7m0R_SPWUH0irEPSFyw-7eNa5Ok 

29.11.2018

Babišův syn měl podstoupit nedobrovolný psychiatrický zákrok. Napsal to v mailu


https://www.forum24.cz/to-je-jelizaveta-zahadna-znama-babisova-syna-ma-rada-svatojirske-stuzky-a-vitala-medvedeva/?fbclid=IwAR0tRSkMXVY1aibj-qCLIk84fYj8fYbt3VuhuKdZm1mo-3jdbWJ3Z5rkBaU 

30.11.2018

To je Jelizaveta, záhadná známá Babišova syna. Má ráda svatojiřské stužky a vítala Medveděva

Ukrajinští novináři Natálie Sedlecká a Maxim Savčuk z kyjevské redakce Rádia Svoboda dokázali odhalit identitu záhadné přítelkyně Andreje Babiše mladšího...

FOTO: https://twitter.com/RFERL

(pozn.: s georgijevskou stužkou ve vlasech - separatisté na Ukrajině stužku nosí jakožto symbol sounáležitosti s Ruskem během rusko-ukrajinské války, Ukrajina zakázala v červnu 2017 nošení i propagaci.)


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/580588/snoubenka-babise-ml-zmizela-liza-neustala-tlak-verejnosti.html?fbclid=IwAR1vnfR71u-5wHOQVkoZmq2Mn69bypBbsPKCMxXBq9UHB3wRKajjyypvsUY 

30.11.2018

Snoubenka Babiše ml. "zmizela". Liza neustála tlak veřejnosti?

... otec ale slova syna popřel s tím, že Babiš ml. trpí schizofrenií a neví tak, o čem mluví... "Doufám, že dnes už všichni chápete, že můj syn byl na Krymu na výletě, kde navíc poznal svou přítelkyni... se kterou je momentálně zasnoubený, a já jsem tomu strašně rád," řekl Babiš

"Celkem logicky se svým lékařem a opatrovníkem akceptoval, že odjedou z Česka, aby se jeho zdravotní stav nezhoršoval. Myslím, že je to logické. Moskva a pak Krym, a když jim vypršela víza, tak se vrátili," uvedl dále.


https://neovlivni.cz/jelizaveta-m-obdivovatelka-kremlu-v-blizkosti-ceskeho-premiera/?fbclid=IwAR0DZn5W0SUlaBL8227t1chajcYE__YMOo4Te6abkRUSjPMUis6bAQ27fFM 

30.11.2018

JELIZAVETA M.: OBDIVOVATELKA KREMLU V BLÍZKOSTI ČESKÉHO PREMIÉRA

A když slečna odjela domů do města Krivoj Rog, premiérův syn si prý vynutil, že za ní pojedou. Tady opět zůstal sám, protože prý svého ochránce začal podezřívat, že má něco s jeho slečnou... Protopopova prý mrzí, že ho Babiš ml. označil za únosce. "Dva a půl roku jsem mu věnoval svůj čas a stálo mě to spoustu nervů. Ale nezlobím se na něj, protože vím, že je nemocný. Xkrát jsem si vyslechl, že zabije mě, že zabije tátu, že zabije sebe," řekl.


https://reportermagazin.cz/a/pfNjG/pribeh-starostliveho-otce?fbclid=IwAR09qJvkkEIjD6Esi92CmR-KrxKxKgLvihNLEvFeq7a-WNBtHx6TKFMaRcM 

9.12.2018

Příběh starostlivého otce

Andrej Babiš, vrcholný český politik a současně miliardář, svěřil svého nemocného syna do péče prodejce jízdních kol, jenž pak vzal Babiše juniora do Ruska a na Krym, dokonce ho nechal samotného s místní dívkou v nevábném ukrajinském městě... Byla by to bizarní soukromá historka - kdyby ovšem Babiš i jeho syn nebyli obviněni z dotačního podvodu a policie se už dlouho marně nesnažila získat synovo svědectví.

Jiri Sticky @detektivstika, Dec 10, 2018

Jako první se ztratil 'ošetřovatel'. V roce 2000 utíkal Petr Alexejevič Protopopov před 'čečenskou mafií'. Před dvěma lety dostal bouchačku a audinu v Agrofertu. A utíkali jiní. 

"Příběh starostlivého otce"


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/chci-mluvit-s-policii-vzkazal-babis-ml-pred-navstevou-otce-v-zeneve-od-te-doby-mlci-62417?fbclid=IwAR2BM64gnOfAX_jtZFMEXE2yPBQHDbI73Lc_fqApUSengrQG5ZmQcnSLWsM 

14.12.2018

"Chci mluvit s policií," vzkázal Babiš ml. před návštěvou otce v Ženevě. Od té doby mlčí

VIDEO: generál Petr Pavel o cestě Andreje Babiše mladšího na Krym


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/584620/nova-zprava-o-stavu-babise-ml-je-v-peci-doktoru-a-nikam-nepojede-vzkazal-pravnik.html?fbclid=IwAR1cqHLQIglh3pl_qnKPAIS1SqfA4F9xqMzbh0t0J1RnXhddSRY8GeGiiBw 

20.12.2018

Nová zpráva o stavu Babiše ml.: Je v péči doktorů a nikam nepojede, vzkázal právník

"Dotazoval jsem se dozorového státního zástupce i vyšetřovatele, zda vnímají mé zastupování obou Babišů jako možný střet zájmů, a bylo mi sděleno, že v tuto chvíli nikoli, ovšem v budoucnu to prý vyloučit nelze. Proto jsem z procesní opatrnosti ukončil zastupování Andreje Babiše mladšího," řekl Bartončík Právu.


https://zpravy.aktualne.cz/domaci/oslovil-me-svycarsky-advokat-rika-novy-obhajce-babise-junior/r~ea7a6c6c045f11e9b474ac1f6b220ee8/?fbclid=IwAR0k1xdxPM1q4DQmcv224K7aUrbFPRqIfIjdtdvseWTtCZCb4EsnVn0XW_M 

21.12.2018

Oslovil mě švýcarský advokát, říká nový obhájce Babiše juniora. Dřív hájil Paroubka


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-ptam-se-pane-premiere/592937/babis-nevidel-syna-od-listopadu-dotaci-pro-capi-hnizdo-firma-vratila-kvuli-schillerove.html 

3.2.2019

Babiš neviděl syna od listopadu. Dotaci pro Čapí hnízdo firma vrátila kvůli Schillerové


https://www.bellingcat.com/news/2019/02/07/wheres-babis-geolocating-the-alleged-father-son-kidnapping-mystery/?fbclid=IwAR2byMufkitkuBI8m1_3Buz359HHK6jtFW94ol-urnfryVnC04igdG6-LZg 

7.2.2019

Where's Babiš? Geolocating the Alleged Father-Son Kidnapping Mystery


https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/dita-protopopova-kauza-krym-andrej-babis-mladsi-lekarka-hnuti-ano-capi-hnizdo_1903270600_kno?fbclid=IwAR2f5ETVjzBFNQMBxMKMXo5IsMI5WIBm38D0FT0UxfE-A1mQUVjXQuLx-3Y 

27.3. 2019

Poradenství zprvu bez výsledků a zdarma. Jak lékařka Protopopová na ministerstvu radila Babišovi?

Dita Protopopová... dříve působila dokonce jako poradkyně Andreje Babiše (ANO)...Tři roky staré angažmá Protopopové u Babiše příliš nevysvětlil ani současný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).


https://www.echo24.cz/a/Sj8Rb/pripad-babise-ml-musi-resit-cesi-vzkazala-svycarska-policie 

22.11.2018

Případ Babiše ml. musí řešit Češi, vzkázala švýcarská policie

Švýcarská policie nevyšetřuje možné zavlečení švýcarského občana Andreje Babiše mladšího na okupovaný Krym a nechává vše na české policii. Případný únos musí být podle ní vyšetřován v zemi, ve které se stal.


https://www.novinky.cz/krimi/clanek/gibs-proveruje-policistu-kvuli-odlozeni-unosu-babise-ml-40270137 

5.2.2019

GIBS prověřuje policistu kvůli odložení únosu Babiše ml.

Stačila fotka ze Slovenska

Protopopov, který kvůli výzvě policistů odvezl Babiše mladšího od přítelkyně z Ukrajiny k jeho matce na Slovensko, následně ukázal dotyčnému policistovi tehdejší aktuální fotografii premiérova syna.

Na té je prý junior zachycen se svou matkou a čerstvými novinami v ruce, což prý dokazovalo, že není nikým unesen a pobývá právě dobrovolně na Slovensku.

Pražský kriminalista pak krátce nato celou kauzu tzv. uložil ad acta. Jenže chybělo to hlavní: výslech samotného oznamovatele Andreje Babiše mladšího. Ten přitom loni na podzim redaktorům serveru Seznam Zprávy sdělil, že byl skutečně unesen, a totéž jim následně znovu napsal v e-mailu.


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/svycarska-policie-se-vlozila-do-pripadu-babise-juniora-68415 

15.3.2019

Švýcarská policie se vložila do případu Babiše juniora

"Právě dnes právní zástupce mojí bývalé manželky a mého syna Andreje Babiše podal trestní oznámení na redaktory Seznamu paní Slonkovou a pana Kubíka za porušení švýcarských zákonů. A podal to hlavnímu prokurátorovi," řekl tehdy premiér serveru Blesk.cz s tím, že nezná přesnou právní kvalifikaci, ale hodlá napadnout natáčení svého syna na skrytou kameru.


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/610655/vysetrovani-unosu-babise-juniora-je-na-mrtvem-bode-policie-syna-premiera-stale-nevyslechla.html 

22.6.2019

Vyšetřování "únosu" Babiše juniora je na mrtvém bodě. Policie syna premiéra stále nevyslechla

Ani sedm měsíců od chvíle, kdy se poprvé objevily v Česku informace o údajném zavlečení premiérova syna Andreje Babiše mladšího na Krym, se vyšetřování nepohnulo z místa. Švýcarským policistům se stále nepodařilo Babiše juniora vyslechnout.


https://zpravy.aktualne.cz/domaci/junior-na-krymu-zalobce-podezrelych-policistu-bylo-vic-meli/r~023888c4973211e9a305ac1f6b220ee8/ 

25.6.2019

Žalobce: Podezřelých bylo v případu Babiše juniora víc, měli postupovat zcela jinak

Nanejvýš kázeňský postih hrozí dvojici policistů, kteří prověřovali podezření z možného únosu syna premiéra Andreje Babiše na Krym... Dozorující žalobce Ondřej Šťastný v pondělí rozhodl, že trestní zákon neporušili... Vyšlo najevo, že se dva příslušníci svými pochybeními, která jsou celkově méně závažná, mohli dopustit kázeňského přestupku podle služebního zákona. Jejich pochybení nebyla ale tak závažného charakteru, aby dosahovala intenzity trestného činu. Byť byla a bylo jich vícero, tak není namístě je kriminalizovat.


https://zpravy.aktualne.cz/domaci/dva-policiste-chybovali-pri-vysetrovani-unosu-babise-juniora/r~f2b50c00c32411e9a305ac1f6b220ee8/ 

20.8.2019

Dva policisté chybovali při vyšetřování únosu Babiše juniora, dostali kázeňský trest

za chybu v kauze údajného únose syna premiéra Andreje Babiše. Trest dostal policista, který oznámení o únosu odložil, i jeho nadřízený. Oba zůstávají ve službě, podle policie jejich chyba neměla vliv na vyšetřování...

Jeden z nich podle něj udělal administrativní chybu. "Druhým potrestaným byl nadřízený tohoto kriminalisty, který toto pochybení při kontrole práce svého podřízeného nezjistil," doplnil Daněk... Policisté dál zůstávají ve službě.Případ únosu policie později znovu otevřela a zabývá se jím.


https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/andrej-babis-mladsi-capi-hnizdo-premier-policie-cr-krym-ukrajina-unos-hnuti-ano_1908201011_gak?fbclid=IwAR0aiXKjPck4tC60coUx6ceiBytrFdNjx1K0Gu6aEsoPNSLvKpw-a_iYH_g 

20.8.2019

Policisté udělali při prověřování únosu Babiše juniora administrativní chybu. Dostali kázeňský trest

Policie ale i přesto Babiše juniora osobně nekontaktovala ani ho nezačala hledat. Jak vysvětlil v polovině listopadu loňského roku šéf policie Jan Ptáček, policisté totiž byli v pravidelném kontaktu s jeho advokátem. Podle úředního záznamu se spokojili se zaslanou fotografií Babiše juniora, který měl v tu dobu pobývat u matky v Bratislavě a aktuálního vydání novin. A pak případ odložili, což právě prověřovala generální inspekce a výsledkem je aktuální potrestání policisty.


https://www.e15.cz/domaci/glosa-petra-peska-capi-kapky-doktora-babise-1362542?fbclid=IwAR3e_RveDDGWWQ7BYYRW1EtycDmH-Q-LLOCtdEyMibZa3aediyc4tV7KmIA 

20.9. 2019

Glosa Petra Peška: Čapí kapky doktora Babiše

"Stěží si lze představit, že chtěl umožnit podnikání svým dětem ve společnosti, která se ještě před zahájením podnikatelské činnosti zadluží v řádech sta milionů korun," píše ve svém odůvodnění dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch. S dodatkem, že Babišův syn tehdy žil v USA a jeho dcera byla zrovna těhotná.


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/proc-musel-babisuv-syn-zmizet-na-krym-nova-informace-ze-sarochova-dokumentu-79148?dop-ab-variant=12&seq-no=1&source=hp&fbclid=IwAR1JtBvia0oPHQhIS___Ads1bwNBYg_14taYsFAlDSdJVFVt_hQL4dX5Xcg 

23.9.2019

Proč musel Babišův syn zmizet na Krym? Nová informace ze Šarochova dokumentu

"Jako účelové se jeví tvrzení ing. Babiše, že koupil akcie společnosti svým dětem, které chtěly podnikat," napsal v dokumentu žalobce Jaroslav Šaroch a pokračoval: "Uvažované náklady na výstavbu areálu a jeho provoz... byly i pro společnosti ze skupiny Agrofert nepřijatelné. Nehledě k tomu, že v době nákupu akcií byl odděleně stíhaný Andrej Babiš ml. v USA, kde se připravoval na profesní dráhu pilota, a ani po návratu se ve společnosti Čapí hnízdo nijak neangažoval.

Junior byl v USA a přitom kupoval akcie?

Slova žalobce Šarocha... je tak možné považovat za potvrzení dosavadních poznatků, že Babišův syn Andrej sehrál v případu roli bílého koně.


https://echo24.cz/a/SNx9M/capi-hnizdo-bylo-pro-moje-deti-tvrdil-babis-jeho-syn-byl-pritom-v-usa-a-nijak-se-neangazoval?fbclid=IwAR1jWPM6gypVjBeZztIAE-2ZQMNz3yW2xc82iK7DMBIYK_3MrGbeaz4Wz7s 

23.9.2019

... státní zástupce Jaroslav Šaroch se... vrátil i k případu Babišova syna Andreje, který je v souvislosti s farmou vyšetřován zvlášť. Tvrzení, že akcie společnosti koupil svým dětem, označuje za účelové a pozastavuje se nad tím, že Andrej Babiš ml. byl v té době v USA a ani po návratu se nijak neangažoval. To by mohlo podporovat tezi, že byl Babišův syn bílým koněm.


https://www.forum24.cz/i-saroch-potvrzuje-ze-babis-junior-se-jevi-jako-nastrceny-bily-kun/?fbclid=IwAR26CxgxMLlUp1cLyo93Ro2tsDHyoUhKpaTAcSZmp72gTwsoWaII8YgX684 

24.9.2019

I Šaroch potvrzuje, že Babiš junior se jeví jako nastrčený bílý kůň

Pro reportéry Seznamu Jiřího Kubíka a Sabinu Slonkovou to může být velké zadostiučinění. I to, co píše státní zástupce Jaroslav Šaroch dává za pravdu jejich zjištěním, která učinili ohledně údajného únosu syna premiéra Andreje Babiše na Krym.


https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/babis-kompletni-sdeleni-obvineni-dukazy-capi-hnizdo-dokument_1909300600_cib?fbclid=IwAR1TRpOIvXBEmNwIUdXg68vKV_b3WCAqfUWJYfJL3Orjx097znZBaVXJXMU#par_577 

30.9.2019

Kompletní obvinění z kauzy Čapí hnízdo: prostudujte si důkazy, které spustily stíhání Andreje Babiš

kpt. Nevtípil, Usnesení o sdělení obvinění, 29.9.2017: Andrej BABIŠ, nar. ...1983, st. Přísl. Slovenské republiky...

(pozn.: dvojí mít dle slovenských zákonů nemůže, jedině za delší dobu po sňatku se švýcarským občanem)


https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/andrej-babis-capi-hnizdo-rozhodnui-o-zastaveni-saroch-kompletne-zneni-babis_1911210600_ace?fbclid=IwAR2hTh8nPZTnaz5pjPIs2AwvD_jxCkZGIS7BEXlAHa0ISbjNrbECb0PjvPI 

21.11.2019

Co utajil Šaroch v kauze Čapí hnízdo? Záhadu akcie č. 006, americkou stopu, výslech bankéřů i královny české reklamy

Americká stopa

Na straně 22 začíná začerněná pasáž, která se táhne dalších deset stran. Pod černí je skryta mimo jiné informace o sporném převodu akcií firmy ZZN Agro Pelhřimov, která se posléze přejmenovala na Farmu Čapí hnízdo, do rukou Babišových blízkých. Vyšetřovatelé totiž měli za to, že se nemohl odehrát tak, jak stálo v oficiálních dokumentech. Podle kupní smlouvy dvacítku cenných papírů Monika Babišová společně s dětmi premiéra z prvního manželství Adrianou Bobekovou a Andrejem Babišem mladším získala na Silvestra roku 2007.

Jenže Babiš mladší byl v té době v zahraničí, konkrétně ve Spojených státech, jak policisté dovozují z bankovních výpisů. "Veškeré transakce uskutečněné kartou s konečným čtyřčíslím 9191 uvedené v období od 28. 12. 2007 do 8. 2. 2008 byly uskutečněny na různých místech v USA," píše se v usnesení o zastavení stíhání aktérů kauzy Čapí hnízdo.

Nebývale otevřená výpověď

Žena přezdívaná královna české reklamy se s Babišem seznámila v roce 2013, vytipoval si ji jako tuzemskou odbornici na marketing. Osobně Svěrákové zavolal a vybídl ji ke spolupráci. Že půjde o farmu Čapí hnízdo, se Svěráková dozvěděla až na osobní schůzce, kdy ji provedl celým areálem. "Zdůrazňoval, že projekt je jeho 'dítě' a jde o projekt, ke kterému má největší vztah," parafrázuje státní zástupce její slova.

Policisté proto pochybovali, že Babiš mladší v daný den kupní smlouvu v Praze skutečně podepsal a akcie převzal. Kontrakt podle nich mohl být antedatován.


https://www.lidovky.cz/domov/babis-psychiatricka-protopopova-neni-kontroverzni-chysta-reformou-psychiatricke-lecby.A191122_131339_ln_domov_ele? 

22.11.2019

Babiš: Psychiatrička Protopopová není kontroverzní, chystá reformu psychiatrické léčby


https://hlidacipes.org/kdy-rozlozi-jiri-pospisil-hnuti-ano-psychiatrie-ve-sluzbach-trestniho-rizeni-a-andrej-babis-v-cervenem-pokoji/?fbclid=IwAR0HNh67AkUbt7ub6bTpxp6QwC_dliXS6J0TLXvlKdqhGoPi3zGYwrF-QSY 

24.11.2019

Kdy rozloží Jiří Pospíšil hnutí ANO, psychiatrie ve službách trestního řízení a Andrej Babiš v Červeném pokoji

Tajemnicí nedávno zřízené Rady vlády pro využití psychiatrie v trestním řízení - promiňte, to bude asi nějaký překlep, aktuální název zní Rada vlády pro duševní zdraví - se stala Dita Protopopová. Pamětníci si ji pamatují jako lékařku, která je podepsána pod posudkem o zdravotním stavu premiérova syna v kauze Čapí hnízdo před jeho výletem na Krym.

"Není to kontroverzní osoba." (předseda vlády Andrej Babiš...)

Co už nám neříká: Že to byl paní Protopopové manžel Petr, který na Krym Babiše juniora doprovázel. Prostě měla paní doktorka službu, manžel měl zrovna pár dní čas, tak vyrazili. Běžná služba české psychiatrie, hrazená z veřejného pojištění. Tisíckrát může doktorka Protopopová být nejodbornější kandidátkou široko daleko od Maroka až po Krym, fakt, že ji do (Babišem nově zřízené) funkce jmenoval právě Babiš, nás zase posouvá o kousek dál směrem k Bangladéši (do Bangladéše se za příměr omlouváme).


https://www.ctidoma.cz/forum/2018-11-24-senator-golan-pise-babisovi-nejste-dobry-rodic-ani-slusny-clovek-jste-nejvetsim?fbclid=IwAR2C3SChW4VqnnBjFvu89GWFLzxAuB419QTV3phF04p9xDcAcPMH42KcAOY

24.11.2018

Senátor Goláň píše Babišovi: Nejste dobrý rodič ani slušný člověk. Jste největším podvodníkem od roku 1989https://www.forum24.cz/slysite-to-ticho-takhle-jsme-zapomneli-na-babise-juniora/?fbclid=IwAR0bl0M_9EkczSkbRW6psvj8s0vtpiNYnc0Hl38sk-vyALqGCJloYGpj_8o 

28. 11. 2019

Slyšíte to ticho? Takhle jsme zapomněli na Babiše juniora

Víte, co by se dělo v nějaké jiné zemi, kde velké noviny, zejména ty bulvární, normálně fungují? Tak například ve Velké Británii by se nikdo od bytu Babiše mladšího ani nehnul, a to zejména poté, co jej jeho tatínek navštívil a "hrál s ním šachy". Zpovídali by známé z dětství, kamarády, matčiny bývalé kolegy z nemocnice, hledali by příbuzné, nejspíš by se někteří z nich podívali i na to, co je v popelnicích u domu. A nikomu, opravdu nikomu by to nebylo jedno.


https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/andrej-babis-jiri-kubik-seznam-zpravy-novinar-rozhovor_1912041257_ako?fbclid=IwAR1dQHJ_SWdwBRpTDfnGmz9pHhGvLQ6s1qnme74mpmB2HehZ3Dkr7SCJ3-o 

4.12.2019

Novinář Kubík o Čapím hnízdě: Šaroch otočil a po nás se chce, abychom to brali za důkaz spravedlnosti


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/628041/babis-monika-nemela-nic-rikat-se-synem-je-to-totalni-lez-capi-hnizdo-chtela-dcera.html?fbclid=IwAR18mO8A0nxYUcm85P7UEwSvOJG6aPru3atKDbk2wH2z7SBUrE5HIuGkDak 

6.12.2019

Babiš: Monika neměla nic říkat, se synem je to totální lež, Čapí hnízdo chtěla dcera

"Zavlečení mojeho syna, nebo únos, je totální lež," čílil se Babiš a připomněl: "Můj syn, se kterým já dávno nežiju, má švýcarské občanství." Osobně se prý viděli naposledy loni 17. listopadu. "Toho 17. listopadu minulý rok," potvrdil Babiš. "Ne, neviděli jsme se od té doby, ale spolu komunikujeme. A samozřejmě to je taky strašná sprosťárna," uvedl Babiš.


https://denikn.cz/256265/capi-hnizdo-by-bez-agrofertu-nevzniklo-a-babis-presne-vedel-komu-farma-patri-napsal-sarochovi-sef-zalobcu/?cst=bb5647c8d075635419c35ccb7d720cb9e33da89d&fbclid=IwAR0uPYwCKiRAfTLfCzpsFZ22h76AaUySo4GsbahuuI6qeDjYhtEBo3Gxy-k 

19.12.2019

Čapí hnízdo by bez Agrofertu nevzniklo. A Babiš přesně věděl, komu farma patří, napsal Šarochovi šéf žalobců


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/babis-dostal-sanci-jak-z-capiho-hnizda-vyvaznout-policie-mu-musi-dokazat-ze-o-podvodu-vedel-85826?dop-ab-variant=111&seq-no=3&source=hp&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=z-boxiku&utm_campaign=null&fbclid=IwAR0aSpjhCxI07WC6OWoxxR3jFnVtw2s90_elflcd9Z-FgniQzz6Kmk9XsNU 

9.1.2020

Babiš má šanci, jak ven z Čapího hnízda: musí mu dokázat, že o podvodu věděl

Zjednodušeně jde o to, že v dalších fázích vyšetřování musí detektivové a jejich dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch zjišťovat, jestli vůbec Babiš věděl o tom, že by se při žádosti o evropské peníze obcházely dotační podmínky. A jestli to neměli být hlavně dotační úředníci, kdo měl odhalit, že na dotaci pro Čapí hnízdo něco nehraje, a žádost o podporu zamítnout.


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zalobce-zastavil-pripad-babisova-syna-v-kauze-capi-hnizdo-88113?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu&fbclid=IwAR1PwavnJ7uYa81W7pz85KX7uvYCN0T0t359rPBIvoxPNI9hUC9H4n9OzU4 

3.2.2020

Žalobce zastavil případ Babišova syna v kauze Čapí hnízdo, Zeman to přezkoumá

Dozorový státní zástupce rozhodl o zastavení trestního stíhání v části vyloučené k vlastnímu řízení," potvrdil pro Seznam Zprávy mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Aleš Cimbala.

"Důvod zastavení trestního stíhání A. B. ml. je totožný s důvodem zastavení trestního stíhání osob v kauze Čapí hnízdo, to je skutek, pro který bylo trestní stíhání vedeno, není trestným činem a není důvod k postoupení věci," doplnil Cimbala.

Babišův obhájce Petr Topinka řekl, že rozhodnutí nemůže komentovat, protože k tomu zatím nemá souhlas klienta.

K rozhodnutí u Babiše mladšího došlo až nyní, protože Šaroch loni jeho případ vyloučil k samotnému řízení, protože žije dlouhodobě ve Švýcarsku.

V souvislosti s Andrejem Babišem mladším policie prověřuje ještě případ údajného únosu premiérova syna na Krym. Ten se měl odehrát na přelomu let 2017 a 2018. Vyšetřovatelé zatím kauzu neuzavřeli. Případ vázne na výslechu Andreje Babiše mladšího.

Případ se otevřel na základě svědectví, která předloni v listopadu zveřejnily Seznam Zprávy v pořadu Zvláštní vyšetřování.


https://www.novinky.cz/krimi/clanek/statni-zastupce-zastavil-trestniho-stihani-babise-mladsiho-40312209?fbclid=IwAR1ah232YVXVAYDosaPRUM9q--vwR_nOba1u1zbOtLrVS_lZvi6jF224ggE 

3.2.2020

Státní zástupce zastavil trestní stíhání Babiše mladšího

Rozhodnutí žalobce obdržel už i Babišův obhájce Petr Topinka. "Klientovi jsem toto usnesení přeposlal, ale zatím se mi neozval," řekl Právu Topinka.


https://denikn.cz/285882/babis-mladsi-jen-poslouchal-sveho-uspesneho-otce-vysvetluje-saroch-proc-zastavil-jeho-stihani/?ref=tit1 

4.2.2020

Babiš mladší jen poslouchal svého úspěšného otce, vysvětluje Šaroch, proč zastavil jeho stíhaní

Andrej Babiš mladší byl akcionářem Farmy Čapí hnízdo nejspíš jen formálně, plnil otcovy pokyny a není zřejmé, zda věděl o převodu akcií. Vyplývá to z písemného rozhodnutí, v němž dozorující státní zástupce Jaroslav Šaroch zdůvodňuje zastavení stíhání premiérova syna.Facebook: Bohdan Švarc

https://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/50503/serial-aha-takhle-bydli-slavni-cesi-podnikatel-andrej-babis-z-vily-ma-pevnost.html?fbclid=IwAR29lVEOFvtGXbicHc2EW8yXCuoWw2llsYRYuU96jAkj3t7pNjlf-aecuM4 

6.10.2010

Seriál Aha! TAKHLE BYDLÍ SLAVNÍ ČEŠI: Podnikatel Andrej Babiš - Z vily má pevnost!

... prohlásil Babiš, který nedávno u Olbramovic na Benešovsku vystavěl kongresové centrum nazvané Čapí hnízdo. Účel luxusní budovy má být čistě komerční - jde o místo, kam si mohou firmy pozvat zaměstnance na služební víkend a zahrnout do něho i rekreaci.

(pozn.: mluví o svém majetku)


https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika/317164/partnerka-ministra-financi-ukazala-venkovske-sidlo-takhle-si-ziju-s-babisem.html?fbclid=IwAR17yjTTCLehK3Fx8SMH-gFURAa5CkVgIhLdcuxQfqijVS9oHHjCvjgnlbc 

5.5.2015

Partnerka ministra financí ukázala venkovské sídlo: Takhle si žiju s Babišem!

"Soukromá vila Babišových na farmě Čapí hnízdo je stejná jako je její majitelka. Na nic si nehraje. Přizná, že má v oblibě krásné věci, ale nepotřebuje jich hromadit mnoho," konstatuje OK! Magazine.

(pozn.: mluví o svém majetku)


https://www.facebook.com/bohdan.svarc.98/posts/132745068202541 

Andrej Babis ml. byl 17.7.2015 z odpočívadla na D1 blízko Průhonic převezen do více než 100 km vzdálené psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě. Ne do cca 20 km vzdálené léčebny v Praze-Bohnicích‼️ Dostal jsem takovou zprávu od zkušeného právníka:

Ze soudního usnesení o přípustnosti převzetí do léčebny je zřejmé, že psychiatrické vyšetření bylo provedeno po TŘECH DNECH MEDIKACE! Po třech dnech jsou antipsychotika schopna udělat blázna i ze zcela zdravého člověka, to je prostě psychiatrická realita.

USNESENÍ JEVÍ VADY, junior se setkal s celým tím obludným represivním

systémem v plné parádě. Nejvíc asi vědí policajti, co ho sebrali, ti jediní viděli jeho reálný PSYCHICKÝ STAV. On mohl být rozrušený, (ne)úmyslně nadopovaný...

Pak asi žhavili dráty a někdo rozhodl o tom Havl. Brodě, to už je hodně divné...

Pak ho začali injekčně zklidňovat a kurtovat, a dělali to 3 dny do psychiatrického vyšetření. Tam už byl pod vlivem medikace tak, že mnoho z původního stavu se poznat nedalo. O těch 3 dnech víme jen to, že se hlavně bránil, jak je s ním zacházeno... a pokud i padala slova jako holokaust - to léčebna snadno evokuje, slovo telepatie není zas tak šílené... to aby bylo jasno, že nemusel být nějak moc mimo.

Další věc: od soudu s ním mluvila jen soudní úřednice (už existuje judikát, že to vždy má být soudce), a ta taky mnoho nového nepřinesla. A pravděpodobně s ním nikdy nemluvila soudem určená opatrovnice - advokátka pro řízení z Havl. Brodu ... ta sehrála asi úplně formální roli jen na papíře, přesně jako se to děje i jiným lidem v téhle situaci, kdy se nikdo o ně a jejich práva absolutně nezajímá. Junior nejspíš ani nevěděl, že nějakou obhajobu měl. Je otázkou, zda mu vůbec někdo doručil soudní usnesení do Klecan (NÚDZ). Mohl se odvolat, jenže to asi nevěděl, nebo mu to nikdo neumožnil - opět jak to bývá...

Z druhého Usnesení od toho soudu je zjevné, že junior byl tehdy v NÚDZ v Klecanech ještě v září, a až koncem září tam podepsal prý souhlas s dobrovolnou hospitalizací. Patrně k tomu byl domanipulován lékařkou způsobem: "podepište to a propustíme vás" (opět to samé, co se děje běžným smrtelníkům).

SOUD V HAVL. BRODĚ NEBYL PŘÍSLUŠNÝ (není ani obvyklý tak rychlý přesun do jiného ústavu), už to první rozhodnutí měl vydat pražský soud, kterému to měli rychle předat. (Je tam uvedeno: "Na přání rodiny, která žádala převoz do prestižního ústavu - Národního centra duševního zdraví v Praze, byl DNES brzy ráno převezen na tamní oddělení".)

To druhé rozhodnutí měl taky jistě dělat pražský soud.

Ale kde není žalobce, není soudce, a junior se neodvolával, protože mu nic takového nebylo umožněno a jeho "opatrovnice" pro řízení se o něho s pravděpodobností hraničící s jistotou moc nezajímala...

Junior se tudíž setkal s úplně stejnou šikanou a šlendriánem okolo psychiatrie a soudního řízení (detenčního), jako mnoho dalších.

Zajímavé by bylo, kdyby Blesk publikoval celý ten dopis, který jim junior v roce 2017 poslal. Oni ho šoupli do šuplíku a později zveřejnili jen opatrné útržky... A tvrdí, že z toho textu bylo znát, že junior není v pořádku. Bylo by moc dobré ten dopis vidět, protože to, co oni považovali za projev nemoci, mohl klidně být jen projev života ve velikém stresu a útlaku ... a už dva roky pod antipsychotickýma práškama.

vzdálenosti psychiatrických nemocnic

                Průhonice - Kateřinky 14 km    
                Průhonice - Bohnice 25 km
                Průhonice - Klecany 31 km
                Průhonice - Kosmonosy 72 km
                Průhonice - Lnáře 102 km
                Průhonice - Havlíčkův Brod 107 km


https://paragraphos.pecina.cz/all/jine-pripady/capi-hnizdo/andrej-babis-ml-byl-v-havlickove-brode-dva-a-pul-mesice?fbclid=IwAR3K1h1hfczJp6xsU5iBBuNM2fWJZhgzUwhXZmblyZYnaGjl8SNvzrr3e3k 


1.    U S N E S E N Í, Jednací číslo: 0 L 528/2015-7

Okresní soud v Havlíčkově Brodě rozhodl samosoudcem JUDr. Josefem Uchytilem ve věci umístěného ██████████████, nar. ██████████, bytem ████████████████████████████, ██████████, t.č. umístěného v Psychiatrické nemocnici v Havlíčkově Brodě, zastoupeného opatrovníkem pro řízení Mgr. Ing. Jindřiškou Jirákovou Ph.D. , advokátem se sídlem Smetanovo náměstí 279, 580 01, Havlíčkův Brod, za účasti Psychiatrické nemocnice v Havlíčkově Brodě o vyslovení přípustnosti převzetí do ústavu zdravotnické péče

t a k t o :

K převzetí umístěného ██████████████, nar. ██████████, do ústavu zdravotnické péče dne 17.7.2015 došlo ze zákonných důvodů, které dosud trvají.

O d ů v o d n ě n í :

Psychiatrická nemocnice v Havlíčkově Brodě učinila soudu oznámení o přijetí umístěného do ústavní péče bez jeho písemného souhlasu.

Umístěný byl přijat dne 17.7.2015. Okresní soud svým usnesením ze dne 20.7.2015, č.j. 0 L 528/2015-2 zahájil řízení o vyslovení přípustnosti převzetí umístěného do ústavu a následně usnesením ze dne 20.7.2015, č.j. 0 L 528/2015-4, mu pro toto řízení jmenoval opatrovníka.

Z výpovědi ošetřujícího lékaře umístěného soud zjistil, že se jedná o pacientovu první hospitalizaci.

Byl přivezen spoután na lůžku včetně policejních pout záchrannou službou za asistence policie a dálniční policie poté, co byl nalezen na krajnici dálnice D1, jak tam postával a choval se nepřiměřeně. Mluvil střídavě česky, anglicky, slovensky, tvrdil, že má v autě bombu, tvrdil, že je George Clooney, že je Barak Obama apod. Při legitimaci od policie začal být neklidný, agresivní.

Při přijímání do psychiatrické nemocnice s ním nebyl žádný smysluplný kontakt, vykřikoval nesmyslná hesla či věty, všemu se bránil. Byla u něho nutná krátká odluka a medikace na zklidnění.

Tento stav pokračoval celý víkend, kdy byl buď negativistický a nespolupracující, či např. vykřikoval hesla např. holocaust, telepatie apod.

Celý víkend byl léčen injekčně podávanými léky pro nespolupráci.

Až v pondělí se stav mírně zklidnil, šlo provést psychiatrické vyšetření, kdy bylo zjištěno, že je zcela zahlcen chorobnými prožitky, jako jsou halucinace, bludy, tvrdil, že na dálnici D1 ho ovlivňovala telepatie, že se pohybují předměty. Jedná se o závažnou poruchu, psychózu, intoxikace drogami byla vyloučena testy z moče.

Na přání rodiny, která žádala převoz do prestižního ústavu - Národního centra duševního zdraví v Praze, byl dnes brzy ráno převezen na tamní oddělení. Převoz musel být realizován za asistence dvou zdravotních bratrů.

Pacientův stav je nadále chorobný, není předpoklad, že by se tento stav upravil v horizontu několika dní a bez adekvátní psychiatrické léčby je nyní nebezpečný zejména sobě.

Soudce při svém rozhodování vycházel i z výpovědi umístěného před vyšší soudní úřednicí, neboť on sám neměl možnost si umístěného vyslechnout, neboť byl na přání rodiny převezen před konáním jiného soudního roku do Národního centra duševního zdraví v Praze.

Vyšší soudní úřednice zjistila, že komunikace s umístěným je částečně problematická, neustále opakoval větu v cizím jazyce a to i přes upozornění, že by měl mluvit česky nebo slovensky. Umístěný uváděl, že s ním není zacházeno jako s lidskou bytostí, když si nemůže jít, kam chce. Během hovoru se zvedl, snažil se odejít z budovy ven, a když zjistil, že to nelze, vrátil se. Upozornil vyšší soudní úřednici, že jeho otec šéfuje tomuto regionu.

Pacienta lze bez jeho souhlasu nebo v případě nezletilého pacienta nebo pacienta s omezenou svéprávností bez souhlasu zákonného zástupce nebo opatrovníka hospitalizovat, jestliže ohrožuje bezprostředně a závažným způsobem sebe nebo své okolí a jeví známky duševní poruchy nebo touto poruchou trpí nebo je pod vlivem návykové látky, pokud hrozbu pro pacienta nebo jeho okolí nelze odvrátit jinak (§ 38 odst.1 písm. b) zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, ve znění změn dle zák. č. 303/2013 Sb.), nebo jeho zdravotní stav vyžaduje poskytnutí neodkladné péče a zároveň neumožňuje, aby vyslovil souhlas (§ 38 odst.1 písm. c) citovaného zákona).

Provedeným dokazováním má soud za prokázané, že umístěný byl do ústavní péče přijat pro stav výše popsaný, pro který je nebezpečný zejména sobě. Tento stav ke dni rozhodnutí trvá. Vzhledem k výše uvedeným zjištěním dospěl soud k závěru, že k převzetí umístěného do ústavu zdravotnické péče bez jeho písemného souhlasu došlo z důvodu dle § 38 odst. 1 písm. b) shora citovaného zákona.

P o u č e n í :Proti tomuto usnesení lze podat odvolání do 15 dnů ode dne doručení jeho písemného vyhotovení prostřednictvím Okresního soudu v Havlíčkově Brodě ke Krajskému soudu v Hradci Králové.

V Havlíčkově Brodě dne 21. července 2015

Za správnost vyhotovení: Michaela Pavla Aubrechtová

JUDr. Josef Uchytil2.    U S N E S E N Í, Jednací číslo: 0 L 528/2015-21

Okresní soud v Havlíčkově Brodě rozhodl samosoudcem JUDr. Josefem Uchytilem ve věci umístěného ██████████████, nar. ██████████, bytem████████████████████████████, ██████████, Slovenská republika,t.č. umístěného v Národním ústavu duševního zdraví Klecany, zastoupeného opatrovníkem pro řízení Mgr. Ing. Jindřiškou Jirákovou Ph.D., advokátem se sídlem Smetanovo náměstí 279, 580 01, Havlíčkův Brod, za účasti Národního ústavu duševního zdraví v Klecanech o vyslovení přípustnosti převzetí do ústavu zdravotnické péče

t a k t o :

I. Řízení se zastavuje.

II. Žádný z účastníků nemá právo na náhradu nákladů řízení.

III. Advokátovi Mgr. Ing. Jindřišce Jirákové Ph.D., se určuje odměna za zastupování ve výši 1.600,- Kč a náhrada hotových výdajů ve výši 600,- Kč, 21% DPH ve výši 462,- Kč, celkem 2.662,- Kč. Zaplatí je Česká republika - Okresní soud v Havlíčkově Brodě.

IV. Znalec █████████████████, jmenovaný usnesením Okresního souduv Havlíčkově Brodě ze dne 20.8.2015, č.j. 0 L 528/2015-18 se zprošťuje povinnosti podat znalecký posudek.

V. České republice - Okresnímu soudu v Havlíčkově Brodě se právo na náhradu nákladů řízení nepřiznává.

O d ů v o d n ě n í : Okresní soud svým usnesením ze dne 20.7.2015, č.j. 0 L 528/2015-2 zahájil řízení o vyslovení přípustnosti převzetí umístěného do ústavu zdravotnické péče a usnesením ze dne 20.7.2015, č.j. 0 L 528/2015-4 mu pro toto řízení jmenoval opatrovníka.

Usnesením ze dne 21.7.2015, č.j. 0 L 528/2015-7 soud vyslovil, že k převzetí umístěného do ústavní péče došlo ze zákonných důvodů.

Dne 22.9.2015 Národní ústav duševního zdraví v Klecanech soudu sdělil, že umístěný dne 22.9.2015 podepsal souhlas s hospitalizací.

Tím odpadla podmínka řízení a soud v souladu s ustanovením § 104 odst.1 občanského soudního řádu (dále jen o.s.ř.) řízení zastavil.

O náhradě nákladů řízení soud rozhodl dle ust. § 23 z.ř.s.

Současně soud zprostil jmenovaného znalce povinnosti podat ve věci znalecký posudek.

Prohlásí-li umístěný do 2 týdnů od doručení usnesení o zastavení řízení, že na projednání věci trvá, soud bude v řízení o vyslovení přípustnosti převzetí nebo držení v ústavu (případně řízení o odvolání) pokračovat.

P o u č e n í : Proti tomuto usnesení lze podat odvolání do 15 dnů ode dne doručení jeho písemného vyhotovení prostřednictvím Okresního soudu v Havlíčkově Brodě ke Krajskému soudu v Hradci Králové, a to ve dvojím vyhotovení.

V Havlíčkově Brodě dne 5. října 2015

Za správnost vyhotovení: Hana Teplá

JUDr. Josef Uchytil


https://www.facebook.com/bohdan.svarc.98/posts/130535438423504 

SEZNAM SOUDCŮ - BÝVALÝCH ČLENŮ KSČ: JUDr. UCHYTIL Josef, Okresní soud v Havlíčkově Brodě

https://data.idnes.cz/sou.../domaci/a110107_taj_seznamsoudc.pdf https://svobodnenoviny.eu/cely-projev-andreje-babise-ke-kauze-capi-hnizdo/?fbclid=IwAR2UhVMSJb1tPR_H8ES9xn1pYr6NpXwSeWPwmwxAyImPM3DtE5uWSlj_LX4 

24.3.2016

Celý projev Andreje Babiše ke kauze Čapí hnízdo

KALOUSEK POPRVÉ: Za tyto dva roky totiž už pochopila i ta zdejší tradiční politická nomenklatura, že já nelžu, nekradu, nejdu nikomu na ruku (Pokřik a smích vpravo.) a nikdo mě nemůže zkorumpovat. Ani hazardní lobby, pane Kalousku prostřednictvím paní předsedající...

KALOUSEK PODRUHÉ: A že mě StB vyslýchala kvůli syrským fosfátům. Ano. Kvůli syrským fosfátům, protože Sýrie neměla peníze za tanky, které tam dodávala Hálova rodina pana Kalouska, přítele Asadovy rodiny, který vyvraždil desetitisíce lidí...

KALOUSEK POTŘETÍ: Lež o tom, že já na biopalivech dostávám pět miliard a další podobné nesmysly. To je sprostá lež, kterou Kalousek opakoval stokrát...

KALOUSEK POČTVRTÉ: Rád bych připomněl, že první víceletý program podpory uplatnění biopaliv v dopravě byl schválen 25.2. 2008. A to pravicovou vládou pánů Topolánka a Kalouska. ..

KALOUSEK POPÁTÉ: Ano, mám střet zájmů. Ale já ho nezneužívám. (Bouřlivý potlesk od pravicových poslanců.) Já jsem do politiky nechtěl. (Opět bouřlivý potlesk a smích zprava.) Vy jste mě zplodili. (Opět smích od poslanců ODS a TOP 09.) ODS a zkorumpovaný Kalousek, symbol korupce...

KALOUSEK POŠESTÉ A POSEDMÉ: Pojďme na dotace. Prosím vás, kdo vymyslel dotace? Přece EU. Ne, Kalousek ne, Evropská unie. (Potlesk z řad poslanců TOP 09 a ODS.) Kalousek fungoval tak, že nám je zastavili, ale k tomu se dostanu...

KALOUSEK POOSMÉ: Navyšujeme důchody, které Kalousek zmrazil...

KALOUSEK PODEVÁTÉ: A kdo nás tu nejvíc zadlužil v minulosti? No pan nejlepší ministr financí Kalousek...

KALOUSEK PODESÁTÉ A POJEDENÁCTÉ: Pan Kalousek mluvil v Bruselu o ostudě ohledně Čapího hnízda. Ne, vy jste udělali největší ostudu. Vy jste řešili kauzu ProMoPro za 180 milionů Kč, které odešly na účty nastrčených firem a které vybírali bílí koně v hotovosti. A ještě jsme zapomněli na to, že nám v roce 2012 Brusel, když byl pan Kalousek ministr financí, kvůli korupci zastavil veškeré čerpání evropských fondů. Takže největší ostudou v Bruselu jste byli vy...

KALOUSEK PODVANÁCTÉ: A kdo nás tu nejvíc zadlužil v minulosti? No pan nejlepší ministr financí Kalousek. 670 mld. nás zadlužil, když byl ministrem. Je to spočítáno na den...

KALOUSEK POTŘINÁCTÉ: Nečas a Kalousek tvrdili, že auditní systém vznikl za Sobotky, ale ten ve Sněmovně kontroval, že je to lež, že je to chyba TOP 09, ODS...

KALOUSEK POČTRNÁCTÉ A POPATNÁCTÉ: Pojďme se teďka podívat na Českou exportní banku. To je další Topolánkovo a Kalouskovo dílo...A dědictví období rozdávání exportních úvěrů, když byl strážcem kasy samozřejmě pan Kalousek - téměř zdvojnásobená úvěrová angažovanost banky...

KALOUSEK POŠESTNÁCTÉ, POSEDMNÁCTÉ, POOSMNÁCTÉ A PODEVATENÁCTÉ: Proč se mimořádná schůze Sněmovny nesvolá kvůli vypořádání církevních restitucí? To je velké domů pana Kalouska... A hlavní otázkou je, jak byl tento Kalouskův tunel zrealizován... Jeden pamětník říká, že Jankovský, tehdejší ministr pro místní rozvoj, za Nečasovo-Kalouskovy vlády dostal konkrétní částku, kolik má stát církvím vrátit a zaplatit...Takže zjednodušeně řečeno to znamená, že kvůli schválení Nečasovou vládou a iniciátorem celého projektu církevních restitucí panem Kalouskem bude stát vyplácet peněžní náhradu o miliardy vyšší, než by musel, a to bude až do roku 2043

KALOUSEK PODVACÁTÉ: A navíc pět z dvaceti největších solárních elektráren mělo anonymní akcie. Kdopak asi byl jejich vlastníkem? Martin Roman? Nebo Háva od Kalouska

KALOUSEK PODVACÁTÉPRVÉ A PODVACÁTÉDRUHÉ: Privatizace Letiště Praha. Tento plánovaný tunel za 100 miliard odtajnily Janouškovy odposlechy. To byl pán z ODS. Aktéři: Kalousek, Topolánek, Řebíček, Bém... A tehdy byl akcionářem letiště samozřejmě pan ministr Kalousek...

KALOUSEK PODVACÁTÉTŘETÍ A PODVACÁTÉČTVRTÉ: Prodej ČSA. Zase je to ten pan ministr financí Kalousek... Víte, co na to tehdy řekl majitel letecké společnosti Travel Service pan Šimáně? Že Kalousek a jeho parta prodala tento podíl za cenu půlky motoru Boeingu 737...

KALOUSEK PODVACÁTÉPÁTÉ: Pane Schwarzenberg...U Kroupovského rybníka byl přesažen termín pro kolaudaci zhruba o šest měsíců. Ministerstvo financí vám ale prominulo chyby ve využívání dotací při obnově vašich rybníků. Stalo se to za vlády Mirka Topolánka a ministra financí samozřejmě dělal Kalousek...

KALOUSEK PODVACÁTÉŠESTÉ: ... vznik TOP 09 byl financován právě z peněz ČEZu, které zařizoval Kalousek, Topolánek a Roman...

KALOUSEK PODVACÁTÉSEDMÉ: A nyní se také obrátím prostřednictvím pana předsedajícího, pardon, paní předsedající, omlouvám se, na nejvyšší morální autoritu této země pana Kalouska....

KALOUSEK PODVACÁTÉOSMÉ, PODVACÁTÉDEVÁTÉ, POTŘICÁTÉ, POTŘICÁTÉPRVÉ, POTŘICÁTÉDRUHÉ, POTŘICÁTÉTŘETÍ : Byla snad díky těmto skutečným kauzám svolaná mimořádná Sněmovna? A byl za ně někdo někdy stíhán? Třeba kauza Kalouskem užívaného luxusního bytu prodaného panem Hávou panu Kašákovi v době, kdy byl Kalousek jen krátce politikem... a později byla firma sponzorem pana Kalouska... Háva prodal Kalouskovu švagrovi Lubomíru Kašákovi luxusní byt... pak získala po Kašákově smrti jeho sestra, manželka ministra Kalouska... Já nevím, kolik bylo mrtvých kolem pana Kalouska. To určitě nebylo pro Sněmovnu důležité...

♦️Teď bych se chtěl vyjádřit k mediální štvanici, kterou na mě systém pořádá... tohle všechno píšou média, která vlastní Zdeněk Bakala, člověk, kvůli kterému Česká republika přišla o miliardy, člověk, který nechává krachovat doly a zbaběle utíká do Švýcarska...

♦️Všechno bez nálezu, tak já tomu nerozumím. Vy mluvíte o nějakém podvodu? Jaký podvod? Jak jste na to přišli? Proč jste vůbec svolali tuhle schůzi, když ji vyšetřuje Policie České republiky? Když ji vyšetřuje OLAF. A novináři, kteří terorizují moji rodinu. Proč jste ji svolali? To jste nemohli počkat? Nebo nemáte jinou tému. Samozřejmě. Babiš - nepřítel...

♦️Je třeba zmínit akce typu Den otevřených dveří. Velikonoční jarmark pro veřejnost, vánoční vázání věnců pro veřejnost, Den Země v Ekocentru a show jednoho z nejlepších akrobatických pilotů, českých pilotů na světě Martina Šonky, která se konala 26. července 2015 za účasti téměř pěti tisíc diváků. A tento rok se bude akce pro velký úspěch opakovat. Takže lidi, přijďte se podívat. 18. 6. 2016 bude Martin Šonka znovu na farmě...

♦️ Na rozdíl od jiných miliardářů nevlastním luxusní letadlo, ani luxusní jachtu. Ale moje firma provozuje projekt pro veřejnost, který mi dělá radost. Věřím, že po dokončení investic si farma vydělá na svůj provoz, takže opakuji, že projekt je dnes ziskový, slouží veřejnosti a znovu zdůrazňuji, není to luxusní sídlo mojí rodiny. Každý občan naší země se může o tom přesvědčit.

♦️Nespáchal jsem žádný dotační podvod. Proč jsem nechtěl říci jména akcionářů? No, protože jsem nechtěl ohrozit moje děti. Svojí rodinu, to je to nejcennější, co mám.

♦️Nepředpokládal jsem, že tento skvělý projekt pro veřejnost, za který by měla být v Bruselu Česká republika pochválena, bude zneužit proti mně.


https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/1997758-mam-stret-zajmu-ale-nezneuzivam-ho-a-dalsi-vyroky-roku-2016?fbclid=IwAR3UX2JgPNIpzZj9B3HDmukJE01eQSqgjTfP50eWN8TWjquEBTKIW4VuYEw 

31.12.2016

Mám střet zájmů, ale nezneužívám ho... a další výroky roku 2016

- BŘEZEN 2016, ANDREJ BABIŠ VE SNĚMOVNĚ: Proč jsem nechtěl říci jména akcionářů? No, protože jsem nechtěl ohrozit moje děti. Svoji rodinu, to je to nejcennější, co mám. Proto jsem se ne vždy vyjadřoval správně. Nemohl jsem říct pravdu, toto přece musí každý rodič pochopit...

- Další z vykonstruovaných kampaní je kampaň o mém střetu zájmů. Ano, mám střet zájmů. Ale já ho nezneužívám. Já jsem do politiky nechtěl. Vy jste mě zplodili. ODS a zkorumpovaný Kalousek, dodal Babiš.


https://www.sutori.com/story/kauza-udajneho-unosu-andreje-babise-jr--i583oTDaoM3cmgC9KDKxx2HN 

Odjezd s Babišem jr. na Krym vysvětluje Protopopov jako "útěk z pekla", tedy před mediálním zájmem v souvislosti s kauzou Čapí hnízdo. "Protože třeba na Slovensku všichni vědí, kdo je Babiš. Proto jsem ho v září 2017 vzal zase do Ruska"... do Moskvy a odtud na Ruskem anektovaný ukrajinský poloostrov Krym.

"Jistě víte, že nejsem Čech, takže z mého pohledu to není žádné anektované území, ale součást Ruska stejně jako Kaliningrad.

A proč do Ruska? No, víte, jinak než rusky a česky se prostě nedomluvím...

V pořadu Zvláštní vyšetřování Seznam Zprávy přitom Protopopov tvrdil, že na Krymu nikdy nebyl.


https://www.info.cz/cesko/capi-hnizdo-v-datech-jak-sel-cas-s-kauzou-ktera-muze-babise-pred-volbami-potrapit-14206.html?fbclid=IwAR3bCitqUk88JxYKDvurBEVcItAvfMkfzGKLfqeIkVN0FC91ik6Igsy9T0w 

10.8.2017

Čapí hnízdo v datech: "Jak šel čas s kauzou, která může Babiše před volbami potrápit

Září 2010 Udělením dotace pro Farmu Čapí hnízdo se zabýval týdeník Ekonom. Podle něj byla firma při žádosti o dotaci brána jako malý podnik a jak časopisu potvrdil středočeský dotační úřad, v případě propojení s kapitálově silnější společností by dotaci nezískala.

Říjen 2013 "S Čapím hnízdem nemám nic společného... Nevím, komu to patří," řekl Andrej Babiš týdeníku Respekt. V té době Babišovo ANO mířilo za výrazným úspěchem ve volbách do Sněmovny, který mu otevřel cestu do vlády. Babiš dodal, že společnosti půjčil 400 milionů korun a má tam pronajatu jednu budovu.


https://hlidacipes.org/babisovy-deti-jako-bili-kone-sveho-otce/?fbclid=IwAR3ueYdaQLtfaG-d7HcmDVv6EuqHh44g1Eb-lgTZc9SdAbYC7BcSDc8oCJ0 

15.8. 2017

Babišovy děti jako bílí koně svého otce? Kvůli Čapímu hnízdu je vystavil zájmu policie i možnému trestnímu stíhání

To, že ve svých dřívějších výrocích o vlastnictví Čapího hnízda lhal zdůvodnil takto: "Nemohl jsem říct pravdu, to přeci musí každý rodič pochopit. Děti jsou to nejcennější, co máme."

Zatímco syn Andrej, který se údajně živí jako pilot, neměl - alespoň podle dostupných zdrojů, s podnikáním otce nic společného, pro jeho sestru Adrianu a jejího nevlastního strýce Martina nebylo Čapí hnízdo jediné angažmá v byznysu Andreje Babiše...


https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/policie-babisovi-blizci-si-akcie-capiho-hnizda-preprodavali-aby-zametli-stopy-k_1708160601_ogo?fbclid=IwAR0AvYlKRq5r5fZEV2gVSnE52UdaMuklzsOVyLWM67LfYLXC6k2xkMtE0y0 

16.8.2017

Policie: Babišovi blízcí si akcie Čapího hnízda přeprodávali, aby zametli stopy k Agrofertu

Detektivové v žádosti, zaslané do sněmovny, detailně popsali převody akcií Farmy Čapí hnízdo, jejichž cílem bylo co nejvíce zamotat vlastnickou strukturu společnosti, aby se podařilo zakrýt stopy vedoucí k šéfovi hnutí ANO Babišovi. Zastírací manévr podle policistů provedl Martin Herodes, bratr Babišovy partnerky Moniky.


https://www.forum24.cz/capi-hnizdo-babis-prokazatelne-prilis-neveril-ani-svym-detem-a-sve-pritelkyni/?fbclid=IwAR1wPisCqa1LaZOgeIhIFRUuSUJG2Ec6HP8UBcRgyLPcp-byQtnhHc5O3rI 

9.9.2017

Čapí hnízdo: Babiš prokazatelně příliš nevěřil ani svým dětem a své přítelkyni

"Možná není náhoda ani skutečnost, že hledaní majitelé Čapího hnízda z doby, která policii zajímá nejvíce, ztratili úplně všechny dokumenty včetně všech každoročních zápisů z valných hromad a včetně všech záloh dokumentů za celou dobu, kdy čerpali a začali využívat dotace z Evropské unie určené nikoli pro miliardáře, nýbrž pro malé a střední podniky."

(pozn.: a dokument z údajné valné hromady Petrimexu, kde se měli jeho zástupci vzdát v r.1995 nároků v Agrofertu, aby pak napadli vlastní rozhodnutí, se ztratil taky...)


https://hlidacipes.org/babisovy-bajky-aneb-kdo-neveri-at-tam-bezi/?fbclid=IwAR3H5I9sbpStKqYKWKLHOwvCU9ag--UGUrIQA4ls460u_MVGrVz4c3l2O7g 

8.1.2018

Tři Babišovy pohádky lepší než od Němcové nebo od Erbena aneb Kdo nevěří, ať tam běží

Jedna ze společností patřících do Babišova holdingu Agrofert o sobě jednoho dne začala prohlašovat, že do holdingu nepatří, má anonymní vlastníky... Prezenční listiny dokazující vlastnictví akcií z předmětné doby se ke vší smůle ztratily...

Sám Andrej Babiš prohlašoval výstavbu Čapího hnízda za svůj nejlepší nápad... však poté zjistil, že by se mu investice nevyplatila a od svého záměru ustoupil...

Babišův syn, který je údajně pilotem, Babišova dcera, která dle dostupných informací nikdy nepodnikala, a Babišovy nezletilé děti zastoupené bratrem jeho družky, se rozhodli, že na co si netroufá táta, oni zvládnou a konečně se budou moci realizovat v kongresovém a turistickém byznysu...


https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zprava-olaf-capi-hnizdo-kompletni-andrej-babis/r~e4e4d5c8f62111e7984d0cc47ab5f122/?fbclid=IwAR3WXXSLTv-wrTbaqlfPDYIbVLKZptQHJC9qu2vgNbIJ_bCUlMGY1DyP9rI 

11.1.2018

Zveřejňujeme kompletní znění závěrečné zprávy OLAF o vyšetřování dotace na Farmu Čapí hnízdo

Vyšetřování OLAF dospělo k závěru, že rodinné vazby mezi osobami zapojenými do vlastnictví Farmy Čapí hnízdo a.s. a Agrofert Holding a.s. se zdají být takové, že poskytly těmto osobám příležitost působit společně za účelem ovlivnění obchodních rozhodnutí dotčených podniků, což znemožňuje, aby na tyto podniky bylo nahlíženo jako na ekonomicky nezávislé subjekty. Tyto dva podniky lze považovat za "propojené" v rámci příslušných právních předpisů vzhledem k faktu, že pomocí skupiny fyzických osob jednajících společně tvoří jedinou ekonomickou jednotku.

Vyšetřování dále odhalilo, že představitelé příjemce projektu poskytli nepravdivé informace a zatajili důležité informace před orgánem řídícím operační program, když v roce 2008 podali žádost o projekt a podepsali smlouvu o poskytnutí dotace...


OVLIVŇOVÁNÍ SYNA-SVĚDKA, (VYNUCENÁ) LEŽ MATKY JUNIORA?

- OTEC BABIŠ: Když jsem se s ním setkal, tak jsem mu vysvětloval, o co tady jde. Protože zájem těchto novinářů je vyvolat spor mezi otcem a synem

- MATKA BABIŠOVÁ: Babiš do Ženevy přijel, aby svého syna utěšil. Povídali si a hráli šachy. Byla to velmi emotivní návštěva, o aféře se nezmínili

- JUNIOR: Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu

- OTEC BABIŠ: O Čapím hnízdě jsme vůbec nemluvili. Bavili jsme se o tom pseudoúnosu na Ukrajinu. Řekl jsem mu, že se mýlí, že to tak nebylo. Ale nechtěl jsem to nijak rozebírat, byl jsem rád, že ho vidím, přijel jsem jim pomoct, uklidnit je.


https://www.facebook.com/bohdan.svarc.98/posts/133395511470830

Otec Dity Protopopovové byl ředitelem kulturního a informačního centra slovenského velvyslanectví v Moskvě (od r.2002).

S rodiči a bratrem se Petr Alexejevič Protopopov střídavě stěhoval z Ruska do ČR a zpět, česká policie po něm pátrala v r. 2000.

Rodina Petra Protopopovova:

- PROTOPOPOV Andrej Oskarovič - strýc: pracoval přímo v Kremlu, jmenován prezidentem Jelcinem, potom pod premiérem Medveděvem; byl v čele úřadu pro kontrolu církví https://viperson.ru/people/protopopov-andrey-oskarovich

- PROTOPOPOV Oskar - děda: vysoký vojenský prokurátor v SSSR (str. 9)

https://www.arhcity.ru/data/455/22_27_03_2015_AGVS.pdf 

- PROTOPOPOV Pavel Alexejevič - bratr: nedávno odsouzen v ČR za výtržnost, opil se s kamarádem a ničil auta 

U S N E S E N Í , Spisová značka: 5 T 66/2016

Samosoudce Obvodního soudu pro Prahu 8 Mgr. Miroslav Rákosník rozhodl v hlavním líčení konaném dne 13. února 2017 v trestní věci obžalovaných...


https://www.irozhlas.cz/fotogalerie/7684821?fid=8444367&fbclid=IwAR0A7FVIC0ft3dCvHtbceXRzdu6JK0iv1xu4H8Y7Pt2YBWpDcrhV8CqIiRI 

Oznámení o únosu zasílal opakovaně z Ukrajiny emailem Policii ČR svéprávný slovenský občan Andrej Babiš ml. NIKDO Z POLICIE S NÍM NEMLUVIL, ALE PŘÍPAD BYL UZAVŘEN‼️ Vyslechnut byl pouze Protopopov.

Dle záznamu kontaktoval policii v Praze po návratu z Ukrajiny na Slovensko Protopopov (se vší pravděpodobností), a policista pak hovořil pouze s matkou Andreje Babiše ml. ("syn je u ní"). O juniorovi se vyjadřuje jako o zájmové osobě.


https://www.novinky.cz/domaci/clanek/protopopov-babise-jr-jsem-neunesl-staral-jsem-se-o-nej-jako-o-bratra-40255637?fbclid=IwAR2Kq647-9aFFaskIHqQ2r5PjY0QltcJp1gFv_xQo-xvYVXVIiT5yGiYzQg 

(Protopopov:) Zkraje roku mi volá do Prahy advokát a ptá se mě, kde je Andy. Tak mu říkám, že na Ukrajině s tou holkou, a ptám se, co se děje. Prý páni z Bartolomějské chtějí něco vysvětlovat.Tak jsem šel na výslech, který opravdu nebyl vůbec příjemný, protože Andy ve své špatné chvilce napsal do Kriminalistického ústavu e-mail, že jsem ho na Ukrajinu unesl...

A pan advokát mi na to řekl, že nezbývá nic jiného, než abych ho co nejrychleji sem přivezl. Tak jsem sedl na letadlo, odletěl do Kyjeva, pronajal si taxíka, vyzvedl Andyho u jeho přítelkyně a řekl, že se něco stalo a že musíme zpátky do Prahy. Tak jsme sedli zase do taxíku, ten nás odvezl do Kyjeva a odletěli jsme do Vídně. Z Vídně jsme zase jeli do Bratislavy, navštívili maminku a ta poslala fotku policistům, na které Andy drží noviny.


https://echo24.cz/a/SzaFu/detaily-komunikace-babise-ml-s-novinari-utekl-jsem-autobusem-do-svycarska?fbclid=IwAR1t_1Gmd2eFZrX2MlJSiykExs__ckLZ9569O1uJADy7iqXujjgCjvC5xFY 

Junior později napsal novinářům Seznamu: "Pak jsme se vrátili do Evropy a já jsem byl na Slovensku. Pak jsem utekl do Švýcarska autobusem".

(Utekl autobusem do Švýcarska proto, že pomoci se od policie nedočkal...


https://domaci.ihned.cz/c1-66341310-babis-junior-musel-projit-pred-ziskanim-pilotni-licence-nejprisnejsimi-testy-samostatnym-pilotem-boeingu-se-ale-nestal 

14.11.2018

Babiš junior musel projít před získáním pilotní licence nejpřísnějšími testy, které by schizofrenii odhalily. Šance, že onemocněl později, je nízká

Ještě v roce 2015 byl Andrej Babiš mladší pilotem u společnosti Travel Service a musel projít velmi přísnou zdravotní prověrkou. Vlastnil totiž licenci komerčního pilota, pro kterou je nutné uspět v nejnáročnějších zdravotních testech, včetně těch psychologických.

- Andrej Babiš ml.: Roku 2015 jsem dal výpověď v práci (Travel Service)

- Redakce Aktuálně oslovila ispolumajitele firmy Jiřího Šimáněho. "Omlouvám se, ale nechci se k tomuto velmi citlivému případu nijak vyjadřovat," řekl podnikatel, který má dlouholeté přátelské vazby s Babišem starším.

- V roce 2015 Travel Service koupil třetinový podíl v ČSA

- Největším dárcem Zemanova spolku je podnikatel Jiří Berger, který je spolumajitelem společnosti EHQ, v níž jako jednatelé působí Roman Vik a Marek Loštický. Vik je generálním ředitelem leteckého dopravce Travel Service. Ta patří do skupiny Unimex Group, kterou vlastní podnikatelé Jiří Šimáně a Jaromír Šmejkal. Necelý poloviční podíl v dopravci drží čínská investiční společnost CEFC. Jeden z jejích spolumajitelů je Zemanovým oficiálním poradcem na Hradě.


https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2652176-psychiatr-hoschl-k-reportazi-tv-seznam-neverohodnost-cloveka-se-schizofrenii-laik?fbclid=IwAR3JxDkVK4D0PXdpstCXCi-ggujZ7wcStOvsOggS2mwMZ7DO1jgXkKZu0co 

15.11.2018

Psychiatr Höschl k reportáži TV Seznam: Nevěrohodnost člověka se schizofrenií laik nerozezná

... ředitel Národního ústavu duševního zdraví (NUDZ) Cyril Höschl v pořadu 90′ ČT24 konstatoval, že podle jeho zkušeností může u pacientů s duševní nemocí znít věrohodně i jejich tvrzení, které neodpovídá realitě... Höschl se rovněž zastal psychiatričky Dity Protopopové, která v klecanském ústavu Andreje Babiše mladšího ošetřovala.


https://dvojka.rozhlas.cz/andor-sandor-jedinym-dukazem-ze-syn-andreje-babise-byl-na-krymu-je-zatim-jeho-7678575?fbclid=IwAR3EsplBNDAHt-_UxH6-CEc_tVGvGmU3vDhl0uXY5SwuDAKv_JBV48QrewM 

14.11.2018

Andor Šándor: Jediným důkazem, že syn Andreje Babiše byl na Krymu, je zatím jeho tvrzení

...bezpečnostní poradce Andor Šándor: "Na jedné straně operujeme s tím, že je psychicky nemocný, na druhé straně budeme zcela věřit tomu, co tento psychicky nemocný člověk říká," pokračuje s tím, že novináři Kubík a Slonková kladli podle něj premiérovu synovi sugestivní otázky...

(pozn.: s nemocí syna operoval od začátku POUZE jeho otec!)https://www.facebook.com/bohdan.svarc.98/posts/130874841722897 

POHÁDKA PRO OTRLÉ 👀

- Pilot Boeingu 737 ✈️ Andrej Babiš ml. dal výpověď v práci, protože měl problémy s vedením (NÁHODOU?). 17.7.2015 jel rozčilen po D1 🚗 , zastavil na odpočívadle blízko Průhonic.

- NÁHODOU k němu přijelo policejní auto 🚓 (dle jeho slov "policisté byli minimálně tři, plné auto"), NÁHODOU mu zrovna ruplo v kouli 🤪 a byl převezen sanitkou 🚑 do 105 km vzdálené psychiatrické léčebny Havlíčkova Brodu 🏥 , přestože do psych. léčebny v Bohnicích to bylo 22 km. Volných sanitek máme do alelúja, tak proč ne, že ano...

- Byl přivezen spoután na lůžku včetně policejních pout 🙅‍♂️záchrannou službou za asistence policie (!) a dálniční policie (!).

- Celý víkend byl léčen injekčně podávanými léky pro nespolupráci 👨‍🔬 .

- NÁHODOU bývalý komunistický soudce 👨‍⚖️ JUDr. Josef Uchytil z Okresního soudu v H. Brodě 20.7.2015 zahájil řízení o vyslovení přípustnosti převzetí o přijetí do ústavní péče, pro toto řízení jmenoval opatrovníka.

- 21.7.2015 vydal Usnesení ⚖️ , že zákonné důvody k převzetí do ústavu zdravotnické péče dosud trvají.

- Stejného dne 21.7.2015 byl junior "na přání rodiny, která žádala převoz do prestižního ústavu - Národního centra duševního zdraví v Praze"🏨 , převezen na tamní oddělení. Převoz musel být realizován za asistence dvou zdravotních bratrů. Ředitelem ústavu: usvědčený estébák psychiatr Cyril Höschl 👨‍⚕️.

- NÁHODOU junior padl do rukou dr. Dity Protopopovové 👩‍🔬, sloužící na příjmu (NÁHODOU otec Protopopovové dříve pracoval jako šéf slovenského kulturního centra v Moskvě).

- Dr. Protopopovová doporučuje svého ruského manžela - prodejce kol 🚴‍♀️ jako opatrovatele - specialistu 🧠 údajně těžce nemocného juniora (NÁHODOU strýc Protopopovova pracoval v administraci Kremlu, a sám Protopopov měl ještě v r. 2014 trvalý pobyt v Moskvě).

- Dále práce ve firmě Protopopovova - dle jeho slov ale pilot 🛩 nebyl s prodejem kol spokojen.

- Protopopov si dělá zbrojní průkaz 👉 jako ochránce juniora 💪, aplikuje injekce a hlídá, aby junior užíval léky. Stává se řidičem Agrofertu 🤠, fasuje audinu 🏎 , následují výlety 🛫 Kaliningrad, Moskva, Krym 🏖 (kde je juniorovi "doporučena" přítelkyně 👱‍♀️, stejně jako Protopopov obdivující Putinův režim), Krivoj Rog...

- atd. 👁

♨️♨️♨️♨️♨️

Junior, jak se ukázalo i později, si na hlavu ..... tatínkem nenechal. I od matky musel o svém otci vědět své.

A Andrej Babiš už tehdy velmi dobře věděl, že kolem Čapího hnízda se něco (a ne málo) chystá:

- Září 2010: udělením dotace pro Farmu Čapí hnízdo se zabýval týdeník Ekonom. Podle něj byla firma při žádosti o dotaci brána jako malý podnik a jak časopisu potvrdil středočeský dotační úřad, v případě propojení s kapitálově silnější společností by dotaci nezískala. ‼️

- Zatímco syn Andrej, který se živil jako pilot, neměl - alespoň podle dostupných zdrojů, s podnikáním otce nic společného, pro jeho sestru Adrianu a jejího nevlastního strýce Martina nebylo Čapí hnízdo jediné angažmá v byznysu Andreje Babiše.

- Dne 31. 12. 2007, dle vydaných dokumentů, byly v Praze předmětné akcie předány novým nabyvatelům, kdy všichni účastníci tohoto předání, obv. Adriana BOBEKOVÁ (roz. BABIŠOVÁ), obv. Andrej BABIŠ, nar. 1983, obv. Monika BABIŠOVÁ (roz. HERODESOVÁ), obv. Ing. Zdeněk KUBISKA a obv. Ing. Jaroslav FALTÝNEK toto stvrdili podpisem předávacího protokolu. https://www.irozhlas.cz/.../babis-kompletni-sdeleni-obvineni-...

- "Jako účelové se jeví tvrzení ing. Babiše, že koupil akcie společnosti svým dětem, které chtěly podnikat," napsal v dokumentu žalobce Jaroslav Šaroch a pokračoval: "Uvažované náklady na výstavbu areálu a jeho provoz... byly i pro společnosti ze skupiny Agrofert nepřijatelné. Nehledě k tomu, že v době nákupu akcií byl odděleně stíhaný Andrej Babiš ml. v USA, kde se připravoval na profesní dráhu pilota, a ani po návratu se ve společnosti Čapí hnízdo nijak 

Junior byl v USA a přitom kupoval akcie?

Slova žalobce Šarocha... je tak možné považovat za potvrzení dosavadních poznatků, že Babišův syn Andrej sehrál v případu roli bílého koně.

- Říjen 2013 "S Čapím hnízdem nemám nic společného... Nevím, komu to patří," řekl Andrej Babiš týdeníku Respekt. V té době Babišovo ANO mířilo za výrazným úspěchem ve volbách do Sněmovny, který mu otevřel cestu do vlády. Babiš dodal, že společnosti půjčil 400 milionů korun a má tam pronajatu jednu budovu.

- Červen 2014 - Společnost Farma Čapí hnízdo zanikla poté, co zákon zakázal anonymní akcie na majitele. Podle obchodního rejstříku se sloučila s firmou Imoba, která spravuje nemovitosti skupiny Agrofert.

- 29. prosince 2015 - Server Aktuálně.cz informoval, že policie začala prověřovat okolnosti získání dotace pro Čapí hnízdo. Babiš už předtím řekl, že si není vědom žádného pochybení.

- BŘEZEN 2016: ANDREJ BABIŠ VE SNĚMOVNĚ: Proč jsem nechtěl říci jména akcionářů? No, protože jsem nechtěl ohrozit moje děti. Svoji rodinu, to je to nejcennější, co mám. Proto jsem se ne vždy vyjadřoval správně. Nemohl jsem říct pravdu, toto přece musí každý rodič pochopit...

- JARO 2016: Protopopov cestuje s Babišem jr. do Kaliningradu, ruské exklávy. Byla to krásná dovolená, asi 14 dní, a pak jsme se vrátili (říká Protopopov)

- Cesta na Krym se odehrála na PODZIM 2017, v době, kdy policie zahájila trestní stíhání Andreje Babiše a jeho rodinných příslušníků zapojených do případu Čapí hnízdo. Babiš junior se právě touto cestou stal pro českou policii nedostupný a sám své vycestování v tuto dobu považoval za únos a účelový únik z republiky, navíc na území okupované Ruskem.

- V r. 2017 měl junior ještě slovenské občanství (viz. Usnesení kpt. Nevtípila z 29.9.2017), byl tedy občanem EU ...sankce EU ... cesta na Krym 🤔

- Pak abrakadabra - a v r.2018 je z něj Švýcar! Tam i tam mimo dosah EU, tedy i Policie ČR. A je to.. 🤘

--------------------------------------------------------------

Veškeré info převzato z dostupných internet. zdrojů

Opravdu si policie jen náhodou "všimla" ❓

Průhonice - Havlíčkův Brod, 105km..... Průhonice - Bohnice, 22km

- Andrej Babiš ml.: "Roku 2015 jsem dal výpověď v práci (Travel Service). Šel jsem v depresi (kvůli pracovní situaci/osobní krizi) řídit auto a omylem ho zastavil na odstaváku D1 vedle Průhonic. Policie si mě všimla... byl jsem naložen do sanitky, identifikován, a odvezen do psychiatrické léčebny v Havlíčkově Brodě."

- BŘEZEN 2016: Dotací na Čapí hnízdo se zabývá Evropský úřad pro boj proti podvodům (OLAF). Babiš ve sněmovně uvádí, že vlastníky v době získání dotace byly jeho dvě děti a bratr jeho nynější manželky.

- JARO 2016: Protopopov cestuje s Babišem jr. do Kaliningradu, ruské exklávy. Byla to krásná dovolená, asi 14 dní, a pak jsme se vrátili (říká Protopopov)

+ pokračování  zde:  https://www.facebook.com/bohdan.svarc.98/posts/130874841722897 FB:

Haló BISka, jste tam⁉️ Jakým způsobem deklaroval Protopopov všude na hranicích převoz zbraně (vývozní a dovozní prohlášení): 2x do Ruska a na Ukrajinu (jednou výlet z EU do Kaliningradu, pak se s juniorem vratili, a podruhé Moskva, Krym, Krivoj Rog, zpátky na Slovensko...) ? Jako řidič Agrofertu, nebo osobní ochranka (co licence o soukromé bezpečnostní činnosti?) ⁉️

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/petr-protopopov-dita-protopopova-kauza-capi-hnizdo-agrofert-andrej-babis-mladsi_1811132010_tec   

Protopopov tak měl dělat Babišovi juniorovi bodyguarda. "Musel si teda udělat zbrojní průkaz. Všichni z Babišovy rodiny musí mít ochranku, aby ho někdo neunesl na výkupné. Dělal mu ochranku, nafasoval audinu," pokračoval jeho někdejší obchodní partner. https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/petr-protopopov-dita-protopopova-kauza-capi-hnizdo-agrofert-andrej-babis-mladsi_1811132010_tec?fbclid=IwAR1nz-m48YFA8sy5DbeCrla-c76tUXoOob5VnRX7rVcLdBWdhTzkeHO4nDs 

"Protopopov tak měl dělat Babišovi juniorovi bodyguarda. "Musel si teda udělat zbrojní průkaz. Všichni z Babišovy rodiny musí mít ochranku, aby ho někdo neunesl na výkupné. Dělal mu ochranku, nafasoval audinu," pokračoval jeho někdejší obchodní partner."Ruska Irina Kozlova https://www.instagram.com/irusiakozlova/  je jednou z těch hezkých paní, které jezdí s Mončou na výlety do světa, na Čapák a tak (na první fotce s Babišovými je za Sněguročku, to je ruská Sněhurka). Její sebeprezentace kromě selfíček spočívá především ve vystavování na odiv luxusu, který si může dovolit. Nezmiňuji její národnost proto, že bych někoho neměl rád - mám dost ruských přátel, kteří mě chápou. Jen jsem opatrný k bohatství v rukou prostých ruských občanů. Protože vím nejen z doslechu, že takové bohatství není vůbec lehké získat řekněme dobrým způsobem. Možná je paní nejen milá, ale i pracovitá, s pracovitým manželem jiné národnosti, možná si Monika některé kamarády koupila - pardon - oblíbila. Nic proti nikomu, pokud nevím... Ale to, co vidím, včetně dalších kontaktů této paní (taky ruského velvyslanectví) i naší premiérové, na mě nedělá dobrý dojem, a nutí k dalšímu přemýšlení o blízkých vztazích našeho předsedy vlády (včetně Protopopovova...).

Tak pozor, z téhle fotky už mrazí. Je sice spolu s dalšími v mém předcházejícím příspěvku, ale pro závažnost opakuji: syn jedné z nejbližších přítelkyň Moniky Babišové (Iriny Kozlovy) v Ruském středisku vědy a kultury v Praze, provozovaném velvyslanectvím Ruské federace (nebo na akci pod jeho patronáží, to je to samé) https://www.instagram.com/p/BqP5dV5lAGa/ . Foto z jejího veřejného Instagramu. Je mi líto, že je do této diskuze zataženo dítě, ale považuji to za mimořádně závažnou věc (s dobrou znalostí ruského vytváření agenturní sítě, na což mimochodem netřeba ani být velkým expertem).

"Ruské středisko vědy a kultury v Praze (RSVK) zahájilo svoji činnost v roce 1971... Středisko pomáhá při navazování a rozvoji styků ruských organizací a struktur s partnery v České republice, vytváření příznivých podmínek pro rozšiřování vzájemně výhodné rusko-české spolupráce..." https://rsvk.cz/cs/hlavni/o-stredisku/ 

Snad mi nikdo nezkusí napsat, že na tom nic není, že jde jen o lekci hudby....

Kdokoliv z ruských krajanů spolupracující jakýmkoliv způsobem s ruským velvyslanectvím je potenciálním velkým nebezpečím pro naši společnost. Tím spíše, když se jedná o rodinnou přítelkyni premiéra. Neexistuje, aby Irina Kozlova unikla pozornosti ruského velvyslanectví, o dalším si snad každý vytvoří úsudek sám.

Více viz. můj nedávný post zde na FB.

25.12.2019


https://www.extra.cz/vivien-babisova-zari-po-boku-sveho-ruskeho-pritele-co-ji-tolik-nadchlo?utm_source=FB_kamil&utm_medium=PPC&utm_campaign=fb_kamil_mc&fbclid=IwAR21ZxiGJ9Qf7HfhXnoW2CcUXxcoFNTSsAY7vj762605iJ1-L7_qbO2CMuU

15.1.2018

Vivien Babišová září po boku svého ruského přítele. Co ji tolik nadchlo?20.11.2019 ... SPUTNIK SE RADUJE:

♦️ Babiš na úřadu ukrajinské vlády: "Ukrajina je nucena čelit problémům, jako je ruská agrese a ruská anexe Krymu..."

♦️ Ondráček na FB: "...Zase jsem se spletl a naplno se ukázala ta jeho rozpolcená osobnost, kdy se chce vždy zalíbit tomu, s kým právě mluví. Ptám se, zda si toto myslel i tehdy, když posílal na Krym svého nemocného syna? Jděte se bodnout pane premiére," napsal na sociální síti.

https://cz.sputniknews.com/ceskarepublika/2019112010987167-myslel-si-to-i-tehdy-kdyz-posilal-na-krym-sveho-syna-ondracek-se-pustil-do-babise-kvuli-jeho/?fbclid=IwAR3h4hd-HkUbTXrxIBOIHZ2g7GT7Ydrw1zLixe4UK_V06svdPXrnhQAmbRo 

♦️ 2018: Babiš... opakoval, že syn trpí schizofrenií a že v rámci rekonvalescence se vypravil v doprovodu svého pečovatele (jinak též řidiče Agrofertu) Petra Protopopova na Krym, "protože je tam hezky". https://www.seznamzpravy.cz/.../proc-musel-babisuv-syn-zmizet...

♦️ 2019: "Ukrajina je nucena čelit problémům, jako je ruská agrese a ruská anexe Krymu, které jsou pro nás těžce představitelné," řekl Babiš na úřadu ukrajinské vlády. https://www.irozhlas.cz/.../andrej-babis-ukrajina-krym_191119... https://bezfaulu.net/udalost/andrej-babise-v-prispevku-fauluje-ve-vsech-vetach-krome-jedne/?fbclid=IwAR2D8_COM9nO8l_m6n5ZpppZFqEYbloEKiqV_2bhCCrIoqfcLbWRZyuTqH8 

13.11.2018

ANDREJ BABIŠ V PŘÍSPĚVKU OHLEDNĚ SVÉHO SYNA FAULUJE VE VŠECH VĚTÁCH KROMĚ JEDNÉ

... se snaží zdiskreditovat tvrzení svého syna tím, že nepřímo zpochybňuje jeho příčetnost. I kdyby byl ale Andrej Babiš ml. úplný šílenec, neznamená to, že nemluví pravdu. Je přece možné unést i šílence.


https://www.info.cz/pravo/pavlu-zemanovi-pomaha-na-nejvyssim-statnim-zastupitelstvi-exmanazer-cez-43936.html?fbclid=IwAR0MHOCKVw8984V6M4DPgjIgyTsirnVwVhIekIk3QFk7zBdlCMTtc42urxk privatizace.A190926_113152_domaci_knn? 


https://www.topky.sk/cl/10/1591923/Miliardar-Babis-ziskal-v-slovenskom-biznise-monopol--Po-stopke-od-statu-pouzil-jednoduchy-trik?fbclid=IwAR3CFOirC5Dw0RR-7_J7GEJzO0QJPaumjA531NeUij8_pBYOnxFr1flO59o 

28.11.2016


20.12.2019

Pavlu Zemanovi pomáhá na Nejvyšším státním zastupitelství exmanažer ČEZ

O úplatku ČEZu do Albánie psal dříve kdekdo, letos jen Babišovo. Proč asi? Nebo spíše kdo koho teď?

"Vyšetřování převodu více než 200 milionů korun z účtů ČEZ na konto kosovského lobbisty Nue Kalaje v roce 2009 je po dvou letech prakticky u konce. Podezření, že se mimo jiné jednalo o úplatky pro albánské politiky, kteří krátce před touto transakcí schválili vstup ČEZ do tamního jediného distributora energie, se podle všeho neprokázalo." (idnes.cz, 25.8.2019) 😂🤣

"Nejvyšší státní zástupce Pavel Zeman získal personální posilu... mu jako analytik pomáhá bývalý ředitel... právního útvaru skupiny ČEZ Juraj Szabó...působil před svým angažmá na Nejvyšším státním zastupitelství ve zmíněné energetické skupině 11 let." (info.cz, 20.12.2019)

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cez-policie-podezreni-uplatky-balkan-dokumenty-z-albanie.A190509_134634_domaci_chtl? 

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/cez-albanie-mozne-uplatky-vysetrovani.A190820_093846_domaci_bur? 

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/albanie-cez-evropska-unie-korupce-privatizace.A190926_113152_domaci_knn? 

https://www.topky.sk/cl/10/1591923/Miliardar-Babis-ziskal-v-slovenskom-biznise-monopol--Po-stopke-od-statu-pouzil-jednoduchy-trik?fbclid=IwAR3CFOirC5Dw0RR-7_J7GEJzO0QJPaumjA531NeUij8_pBYOnxFr1flO59o 

28.11.2016


 Příloha 3:

https://co-je-s-andrejem-babisem-mladsim.webnode.cz/co-je-s-andrejem-priloha-3/ 


 Příloha 4:

 https://co-je-s-andrejem-babisem-mladsim.webnode.cz/co-je-s-andrejem-priloha-4/


Reakce:


Doplnění:

https://co-je-s-andrejem-babisem-mladsim.webnode.cz/doplneni/   


Anglická verze:

https://co-je-s-andrejem-babisem-mladsim.webnode.cz/committee-on-enforced-disappearances-engl/ 


 4.3.2010


Be the first to read what's new!